Rapla kirikumuusikafestival jõudis kolmekümnenda juubelini pühapäeval, 26. juuni õhtul Rapla Maarja-Magdaleena kirikus.

Festivalil on eriline au -
2022. aasta patroon on EELK peapiiskop URMAS VIILMA

*26. juuni kell 18:00  avakontserdile eelneb peapiiskopiga vestlus-kohtumine

Festivali kunstilise juhi Pille Lille tänusõnad festivali 30. juubeli puhul.

pille_lill.jpg

Festivali suurtoetajad 2022. aastal
on Akzo Nobel ja Harviker!

attachment-1.png

Rapla Kirikumuusika Festival ja Muusikute fond PLMF korraldas teiskordselt konkursi „Raplamaa Noor Muusik“ tiitlile 12. aprillil kell 12-18:00 Rapla Kultuurikeskuses.

žürii: Pille Lill, Sigrid Kuulmann, Virgo Veldi, Mati Mikalai


25. mail kell 16-19.00 toimus Rapla Kultuurikeskuse suures saalis
konverents - 30 aastat Rapla Kirikumuusika Festivali.

                                            Konverentsi live video
 

26. JUUNI KELL 19:00
Rapla Maarja-Magdaleena kirik

ÕHTUMISSA
Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester, dirigent Tõnu Kaljuste

Kavas: A. Vivaldi Gloria D-Duur ja Dixit Dominus

*kell 18 vestlus-kohtumine EELK peapiiskop Urmas Viilmaga

* * * * *

29. JUUNI KELL 19:00

Vigala kirik

TALLINNA TROMPETIANSAMBEL
Neeme Ots, Jaan Ots, Villem Endel Tiits, Mehis Martin Ots, Mattis-Johan Mere ja 
Mart Hakon Reinmets

Kavas: Susato, Gabrieli, Bach,

Telemann jt.

* * * * *

30. JUUNI KELL 19:00

Kehtna kirik

NÄHTAMATU TEEKOND
Johanna Vahermägi

(laul, klahvpillid, vioola)

Mihkel Metsala (trompet)

Marek Talts (kitarr)

Kristjan Mängel (löökpillid)

Taavo Remmel (bass)

Kairi Ervald (taustavokaal, flööt) 

Lemme-Getter Bogatkin (taustavokaal)
Johanna Vahermägi autorikontsert

 * * * * *

2. JUULI KELL 19:00
Hageri Vennastekoguduse Palvemaja

VAREMEIST PÜÜTUD HELID

Andre Maaker ja

keelpillikvartett Prezioso
Hanna-Liis Nahkur (viiul) 

Mari-Katrina Suss (viiul)

Helena Altmanis (vioola)

 Andreas Lend (tšello)

A. Maaker “Vana kirik” ja autorimuusika

* * * * * 

3. JUULI KELL 19:00

Rapla Maarja-Magdaleena kirik

VALGUST!

TALLINNA POISTEKOOR

 dirigent Lydia Rahula
Solistid: 
Pille Lill (sopran)

Richard Raun (kitarr) 

Tomi Rahula (orel)
Kavas: Mozart, Pärt, Uusberg, Mägi jt.

* * * * * 

6. JUULI KELL 19:00

Vahastu kirik

NORDICSOUNDS / PÕHJALA SAARTE HÄÄLED 25
VILLU VESKI JA TIIT KALLUSTE

Raimonds Macats (klahvpillid, tšello, kromaatiline suupill, LAT)

Valerijus Ramoška (trompet, LIT)

Taavo Remmel (kontrabass)

Kavas:  Veski, Kalluste, Garbarek, Ciurlionis jt.

* * * * * 

7. JUULI KELL 19.00

Käru kirik

 

SUVEGURMEE
Keelpilliansambel Bridge
Kaija Lukas (viiul),  Aleksandra Serebjakova (viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Andreas Lend (tšello), Regina Udod (kontrabass)
Kavas: Tüür, Rääts, Dvořák

* * * * * 

9. JUULI KELL 18.00

Rapla Kultuurikeskus

RAPLA LAULJATE SUVEAKADEEMIA LÕPPKONTSERT
Maria ListraKristina Vähi

Triin Ella, Tamar Nugis,

Rasmus Kull, Silver Piiroja,

Marie Roos, Aurelia Kuum,

Marta Paklar, Rute Trochynskyi,

Tuuri Tede, Elisabet Petlenkova,

Raigo Ruga, Ave Aava,

Julia Jakovleva, Evely Heldring, Kaupo Pent, Pärt Kuhlbars, 

Kristiina MalmAleksei Bljahhin jt.
Kavas tuntud aariad ja duetid

* * * * *

10. JUULI KELL 19:00

Rapla Maarja-Magdaleena kirik

TENEBRAE / PIMEDUS

RAHVUSMEESKOOR 

dirigent Mikk Üleoja 

Solistid: Grigori Rutškin (tenor)
Kaarel Kukk (bariton)

Kavas: Uusberg ja Gesualdo

2022 PROGRAMM