top of page

Käru kirik

7.07 kl 19

SUVEGURMEE

Keelpilliansambel Bridge

Kaija Lukas (viiul),  Aleksandra Serebrjakova (viiul), Johanna Vahermägi (vioola),
Andreas Lend (tšello) ja Regina Udod (kontrabass)

 

Jaan Rääts Kontsert kammerorkestrile op.16

1. osa Allegro

 

Erkki-Sven Tüür

“Symbiosis”

 

Antonin Dvorak Keelpillikvintett no.2 G duur op.77

1. osa Allegro con fuoco

 

Skandinaavia rahvaviisid (seadn. Danish String Quartet)

“Wood Works”

 

 

Keelpilliansambel BRIDGE koosneb silmapaistvatest eesti muusikutest, kelle eesmärgiks on tuua publiku ette nii tavarepertuaari kui ka uut muusikat. Otsime uusi väljundeid, tavatuid kontserdipaiku, põnevaid muusikalisi projekte mis avardavad nii muusikute kui publiku maailma ning lähendavad need. Ansambel osales 2022 kevadel Glasgows keelpillimängijate festivalil Glasgows kus esineti koos teiste silmapaistvate euroopa kollektiividega nagu Resonanz Ensemble (Saksamaa), Trondheimi Solistid (Norra) ja The Scottish Ensemble (Suur-Britannia) ning mängiti ka Eesti keelpillimuusikat tutvustav kontsert.

KAIJA LUKAS on sündinud Raplas ning alustas muusikalise perekonna eeskujul viiuliõpinguid Rapla muusikakoolis Tekla Tappo juhendamisel ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis Tiiu Peäske viiuliklassis. Alates 2006.aastast elab Kaija Londonis, kus 2012.aastal lõpetas magistriõpingud Guildhalli Muusika- ja Teatrikoolis. Kaija on olnud edukas mitmel rahvusvahelisel konkursil, sh “Remember Enescu” Rumeenias ning ESTA Eesti Viiuldajate konkursil. Kaija on täiendanud ennast Salzburgis Mozarteum’i muusikakõrgkoolis ning Temple Ülikoolis (Temple University), Philadelphias; samuti erinevatel meistrikursustel ja festivalidel USA-s, Prantsusmaal, Austrias ja Kreekas. Kaija on ka aktiivne vioolamängija ning esitab soolokontserte m6lemal instrumendil. Koos pianist Sholto Kynoch’ga on esinetud mitmetes kontserdisaalides Londonis, sh St Martin-in-the-Field’s ja Blackheath Halls. Kaija astub üles regulaarselt Inglise Kammerorkestri (English Chamber Orchestra), Kuningliku Filharmoonia (Royal Philharmonic Orchestra) ja Jigsaw Chamber Players koosseisudes. Ta jätkab oma karjääri samuti kammermuusiku, solisti ja õpetajana.

 

ALEKSANDRA SEREBRJAKOVA alustas oma muusikaõpinguid 5-aastaselt Ahtme Kunstide Koolis. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Niina Murdvee viiuliklassis ning saanud bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof. Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel. Hetkel omandab ta samas koolis ja sama õppejõu juures magistrikraadi. A. Serebrjakova on osalenud nii vabariiklikel kui ka rahvusvahelistel konkurssidel. Kõige viimaste saavutuste hulka kuulub koos Liidia Ilvesega finaali pääsemine 2022. aasta aprillis toimunud Stasys Vainiūnase nim kammeransamblite konkursil. Samuti on ta võtnud osa mainekatest välismaistest festivalidest, näiteks Ost-West Musikfest Sankt Pöltenis (2018) ja XII rahvusvaheline muusikafestival „Zeus“ Ateenas (2019). Serebrjakova on täiendanud end mitmete viiuldajate meistrikursustel, sh Anna Lauhhina, Anna-Liisa Bezrodny ja Aleksander Vinnitski.

JOHANNA VAHERMÄGI töötab vabakutselise solisti, kammermuusiku ja orkestrandina nii kodu- kui välismaal. Alates aastast 2016 on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias vioola ja kammermuusika lektor. Ta lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli (õp. Viljar Kuusk) ning omandas bakalaureusekraadi Hispaanias, Aragoni Kõrgemas Muusikakonservatooriumis (prof. Avri Levitan) ja magistrikraadi Iisraelis, Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemias (prof. Roi Shiloahi, vioola, prof. Zvi Plesser, kammermuusika). Teda on autasustatud Hispaanias "Illa de Menorca FIDAH” solistide konkursil I preemiaga (2011), Jeruusalemmas David Gritsi nimelisel keelpillimängijate konkursil I preemiaga (2015) ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiaga tipptasemel kontserttegevuse eest (2017). Ta on soleerinud ERSO, Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemia kammerorkestri, Young European Chamber Orchestra ees Eestis, Iisraelis, Itaalias ja Soomes ning on korduvalt üles astunud “Voice of Music” kammermuusika festivalil Iisraelis, Musethica kammermuusika festivalil Zaragozas ja Tel Avivis, Berliini Muusikafestivalil, Pärnu Muusikafestivalil, Nargen Festivalil, Arvo Pärdi festivalidel nii Eestis kui Moskvas jm. Ta on teinud koostööd väljapaistvate muusikutega nagu Guy Braunstein, Amihai Grosz, Nicolas Chumachenko, Sharon Roffmann, Roi Shiloah, Marina Chiche, Zvi Plesser, Ivari Ilja, Triin Ruubel, Henry-David Varema, Riivo Kallasmaa, Anna Staskiewicz jpt. J. Vahermägi on osalenud Barcelona Liceu ooperiteatri orkestri, Jeruusalemma Sümfooniaorkestri, Eesti Festivaliorkestri, ERSO, Tallinna Kammerorkestri jpt orkestrite töös ning salvestanud Vox Clamantise, Eesti Festivaliorkestri, kaasaegse muusika ansambli Ensemble Plural’i, ERSO jt Arvo Pärdi, Šostakovitši, Luis de Pablo jt muusikat. Hiljutiste tegevuste hulka kuuluvad soolokontserdid Jeruusalemmas, kammermuusikakontserdid Jerusalem Music Center’is koos Achinoam Keisari (klaver) ja Ido Azradiga (klarnet), kontserttuuril soleerimine Itaalias koos Young European Chamber Orchestra’ga (Mozart Sinfonia Concertante), noorte Eesti solistide esitluskontsert Pärnu Muusikafestivalil koos Sten Heinojaga (klaver) jpm. J. Vahermägi mängib Thomas Urquhart’i 1650. aasta vioolal, mis on talle laenutatud Eesti Pillifondi poolt. J. Vahermägi on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.

ANDREAS LEND on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid Eesti tšelliste. Ta alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. Laine Leichter), omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (2008, 2010; prof. Peeter Paemurru) ning täiendas end Sibeliuse Akadeemias Soomes (2005-2006, prof. Hannu Kiiski ja Heikki Pekkarinen). A. Lend on osa võtnud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassidest (Frans Helmerson, David Geringas, Martin Ostertag, Jan-Erik Gustafsson, Niels Ullner, Matias de Oliveira Pinto, Aleksander Ivaškin, Johannes Goritzki jt). Ta on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel: I preemia ja Grand Prix rahvusvahelisel konkurss-festivalil "Renaissance" (Armeenia, 2013), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004) ja III preemia August Dombrovska nim. rahvusvahelisel keelpillimängijate konkursil (Läti, 2002). Aastatel 2009 ja 2010 pälvis A. Lend maineka "The International Holland Music Session" suveakadeemia stipendiumi ning talle on omistatud Muusikute fondi PLMF preemia "Noor Muusik 2011". 2007. aastal valiti A. Lend Euroopa Liidu Noorteorkestrisse (peadirigent V. Ashkenazy), mille koosseisus on ta esinenud kõikjal Euroopas. Nii solisti kui ka ansamblistina on ta üles astunud kontsertidega Eestis, Venemaal, Türgis, Poolas, Tšehhis, Soomes, Lätis, Leedus, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Itaalias, Austrias, Belgias, Albaanias, Hollandis, Ungaris, Kanadas, Inglismaal, Sloveenias, Bulgaarias ja Rumeenias. Poola kammeransambel Baltic Neopolis Virtuosi koosseisus on ta esinenud Saksamaal, Norras, Rootsis ning Leedus. Teda kutsutud esinema Tallinna Kammermuusika- ja Talvefestivalile, Rapla Kirikumuusika festivalile, Järvi Suvefestivalile, Kuopio Ajaloolisele klahvpillifestivalile Soomes, Valle d'Itria Festivalile Itaalias, Spectrum Festivalile Sloveenias, Beethoveni festivalile Poolas jm. Ta on teinud koostööd tunnustatud Poola keelpillikvartetiga Lutoslawski Quartet, keelpilliorkestritega Camerata Nordica (Rootsi) ja Sinfonia Cymru (Wales). Aastatel 2004-2014 oli ta C-JAM tšellokvarteti liige. Aastatel 2006-2016 töötas A. Lend tšellistina Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning alates 2016. aastast on ta Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri liige. Lisaks osaleb ta keelpillikvartetis Prezioso, Trios Hemeis ning Estonian Cello Ensemble's ja on tegev nii solisti kui kammermuusikuna paljudes teistes koosseisudes. A. Lend on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.  


REGINA UDOD alustas kontrabassi õpinguid Viimsi Muusikakoolis Marek Mere juures. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Meeme Saarevälja juhendamisel ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri cum laude dotsent Kaupo Olti kontrabassiklassis (2018). Ta on täiendanud end Francisco Obieta juures Vorarlbergeri konservatooriumis Austrias ja professor Alberto Bocini juhendamisel Genfi Muusikakõrgkoolis (Haute École de Musique de Genève) Šveitsis. Lisaks on ta osalenud Franco Petracchi, Alberto Bocini, Hans Sturmi, Petru Iuga, Timothy Cobbi, Thomas Martini, Iain Crawfordi jt meistrikursustel. Regina Udod on pälvinud kahel korral II preemia Eesti Keelpillimängijate Konkursil (2020 ja 2015), lisaks omistati talle Thomastik-Infeldi eripreemia (2015) ja eripreemia Eduard Tubina Kontrabassikontserdi esitamise eest (2020). Ta on esinenud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri, Narva Linnaorkestri ja Haapsalu Festivaliorkestri ees. Alates 2013. aastast on Regina Udod Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontrabassirühma abikontsertmeister. Samuti on ta üles astunud mitmete teiste orkestrite ja ansamblite koosseisudes, sh Rahvusooper Estonia sümfooniaorkester (2009–2010 ja 2011–2014), Orchestre de la Suisse Romande (Šveits), Kremerata Baltica, United Strings of Europe, Helsingi Linnaorkester, Eesti Festivaliorkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester, Euroopa Liidu Noorteorkester (EUYO) ja YXUS Ensemble.

bottom of page