top of page

Vigala kirik

29.06 kl 19

TALLINNA TROMPETIANSAMBEL
Neeme Ots, Jaan Ots, Villem Endel Tiits, Mehis Martin Ots,

Mattis-Johan Mere ja Mart Hakon Reinmets


 

Georg Philipp Telemann (1681-1767)

Heroic Marches  

 

Felix Mendelssohn (1809-1847) arr. Murray Greig

Lift Thine Eyes from Elijah

Joseph Bodin de Boismortier (1689-1755) arr. Jay Lichtmann

Sonaat B-duur

Johann Sebastian Bach (1685-1750)

- Andante

- Finale

 

George Gershwin (1898 – 1937) arr. Dennis Armitage

- The Man I Love

- I Got Rhythm

- Summertime

- ´S Wonderful

- I Got Plenty O´Nuttin

- Rhapsody in Blue

 

Tallinna Trompetiansambel loodi Neeme Otsa initsiatiivil 2017. aastal. Algselt kvartetina tegutsenud ansambel on aastate jooksul laienenud oktetini. Trompetiansambli lai repertuaarivalik ulatub barokist ja klassikast kaasaegse heliloominguni. Oma viie- aastase tegevuse jooksul on Tallinna Trompetiansambel esinenud Eesti mainekates saalides (Estonia Kontserdisaal, Jõhvi Kontserdimaja, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Suur saal jt.) ning kirikutes üle Eesti.  Ansambli koosseisu kuuluvad rahvusvaheliste konkursside laureaadid: Neeme Ots, Aarne Ots, Jaan Ots, Laur Keller, Villem Endel Tiits, Mattis-Johan Mere, Mart-Hakon Reinmets ning Mehis Martin Ots. Trompetiansambel annab iga-aastaselt mitukümmend kontserti ning on leidnud kindla koha Eesti muusikamaastikul. Tallinna Trompetiansambel kuulub MTÜ Aavo Otsa Muusikastuudio kollektiivide hulka. 

 

NEEME OTS on üks Eesti säravamaid oma põlvkonna trompeti mängijaid. Ta alustas õpinguid 6-aastaselt oma isa dots. Aavo Otsa käe all ja on kaitsnud Helsingi Sibeliuse Akadeemias bakalaureusekraadi (2011) ning lõpetanud samas magistrantuuri (2017). Erasmuse programmi raames täiendas ta end aastal 2013 Madriidis. N. Ots on osalenud väljapaistvate trompeti pedagoogide meistrikursustel ning pälvinud auhindu nii Eesti kui välismaistel konkurssidel. Kammerkontserdid on viinud teda kokku tunnustatud interpreetidega nagu M. Voites, M. Palm, A. Teemets, I. Zahharenkova jpt. N. Ots on soleerinud mitmete tuntud orkestrite ees, kutsutud solistina esinema paljudele festivalidele ning ta on teinud koostööd selliste väljapaistvate dirigentidega nagu J.-P. Saraste, K. Järvi, L. Segerstam, M. Lehtinen jt. Ta on olnud trompetirühma kontsertmeister erinevates mainekates noorteorkestrites, millega on esinenud nii Eestis kui välismaal. Aastal 2015 tuli välja tema esimene heliplaat „Baroque Pictures“, koostöös orelimängija Tiia Tennoga. N. Ots on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.

 

JAAN OTS on Tallinnas sündinud pianist ja dirigent. Ta on juhatanud Helsingi Filharmoonikuid, Lahti Sinfoniat, Pärnu Linnaorkestrit, Narva Linna Sümfooniaorkestrit ning Saksa Hamburger Cameratat. 2015/16 hooajal tegutses ta Soome Raadio Sümfooniaorkestri abi dirigendina ning astus üles Helsingi Filharmoonikute ees, juhatades noorte heliloojate workshopi. Samuti oli ta dirigendipuldis M. Raveli ooperi „L’enfant et les Sortileges“ ettekannetel Helsingi Musiikkitalos. 2017. aasta detsembris debüteeris ta Soome Rahvusooperis Tšaikovski balleti „Pähklipureja“ ettekannetega. Ta on tegutsenud Hannu Lintu assistendina Savonlinna Ooperifestivalil, Soome Raadio Sümfooniaorkestri ning Nordea Jean Sibeliuse Orkestri juures. Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri dirigendina on ta ametis alates 2017. aasta septembrist. J. Ots on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli klaveri ja trompeti erialal ning omandanud bakalaureusekraadi klaveri erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on olnud edukas mõlemal erialal, võites preemiaid enam kui paarikümnel konkursil Eestis ja väljaspool. Ta on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia magistrantuuri dirigeerimise erialal, juhendajateks Leif Segerstam ja Atso Almila. J. Ots on end vahetusüliõpilasena täiendanud Pariisi Konservatooriumis (CNSM) ning osalenud Jukka-Pekka Saraste, Susanna Mälkki, Mikko Francki, Neeme Järvi, Paavo Järvi, David Zinmani ning Thomas Sanderlingi meistriklassides. Ta esineb regulaarselt klaveritrio TEOS ning Frielinghaus Ensemble koosseisus, kellega on antud kontserte Soomes, Saksamaal ja Šveitsis.

 

VILLEM ENDEL TIITS on Pärnust pärit trompetist, kes on oma erialaga tegelenud ligi kümme aastat. Ta lõpetas Pärnu Muusikakooli 2014 ja jätkas õpinguid 2015 Tallinna Muusikakeskkoolis dots. Aavo Otsa ja Neeme Otsa juhendamisel. Samal aastal pälvis ta Pärnu parima huvitegevuslase stipendiumi. Ta on mänginud mitmetes orkestrites nagu Pärnu Linnaorkester, Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkester, Eesti Noorte Kontsertorkester, Järvi Akadeemia Noorte Sümfooniaorkester ning on kaasa teinud ka projektides Vanemuise Sümfooniaorkestris ja Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris musitseerides. Ta on käinud mitmetel meistrikursustel ja konkurssidel Venemaal, Lätis, Leedus, Hispaanias jm. Lisaks pillimängule tegeleb ta ka paralleelselt dirigeerimisega. Hetkel jätkab ta alates 2018 õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, endiselt Aavo Otsa trompetiklassis.

 

MEHIS MARTIN OTS alustas trompeti õpinguid 7- aastaselt Tallinna Muusikakeskkoolis Aavo Otsa juhendamisel. Alates aastast 2018 on tema õpetajaks samas koolis Neeme Ots.

Mehis on päLvinud kõrgeid kohti rahvuslikel ja rahvusvahelistel konkurssidel: „Trompetitalendid Tallinn 2017“ II koht, „Wind Stars 2020“ I koht ja “Fanfares of Lviv Quarantine 2020” II koht. Ta on osalenud paljude tunnustatud trompeti õppejõudude meistrikursustel: Adan Delgado Illada, Miroslav Petkov, Pasi Pirinen, Charlie Porter, Wolfgang Guggenberger, Boris Taburetkin, Adomas Kontautas jt. Mehis on soleerinud Eesti Noorte Kontsertorkestri ja TMKK Puhkpillisümfoonikute ees. Mehis Martin Ots on Tallinna Muusikakeskkooli trompetiansambli liige.

 

MATTIS-JOHAN MERE alustas trompeti õpinguid 7-aastaselt Viimsi Muusikakoolis õpetaja Aavo Otsa käe all ja jätkas sama õpetaja juures 2017 Tallinna Muusikakeskkoolis. Alates 2019 on tema õpetajaks Neeme Ots. M. J. Mere on pälvinud auhinnalisi kohti nii rahvuslikel kui rahvusvahelistel konkurssidel: “Parim noor instrumentalist 2017” I koht, Eesti muusikakoolide vaheline konkurss 2017 ja 2018 I koht, “Trompetitalendid Tallinn 2018” I koht, “Wind Stars 2020” I koht ja “Fanfares of Lviv Quarantine 2020” GRAND PRIX. Ta on osalenud Adan Delgado Illada, Ernesto Chulia, Miroslav Petkovi, Charlie Porteri, Wolfgang Guggenbergeri jt meistrikursustel. Solistina on ta esinenud Tallinna Kammerorkestri, Eesti Noorte Kontsert-orkestri ja TMKK Puhkpillisümfoonikute ees. M. J. Mere on Tallinna Muusikakeskkooli trompetiansambli liige.


MART HAKON REINMETS alustas trompeti õpinguid 7- aastaselt Viimsi Muusikakoolis Aavo Otsa käe all ja jätkab käesoleval ajal õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis (õpetajad Aavo Ots ja Neeme Ots). Ta on võitnud mitmeid auhinnalisi kohti nii rahvuslikel kui rahvusvahelistel konkurssidel: J. Vaksi nim. trompetikonkurss I koht,  „Trompetitalendid Tallinn 2018“ II koht ja „Wind Stars 2020“ I koht.  M. H. Reinmets on osalenud Adan Delgado Illada, Miroslav Petkovi, Pasi Pirineni, Charlie Porteri, Wolfgang Guggenbergeri, Boris Taburetkini, Adomas Kontautase jt. meistrikursustel ning on solistina esinenud TMKK Puhkpillisümfoonikute ja Eesti Noorte Kontsertorkestri ees. Ta on Tallinna Muusikakeskkooli trompetiansambli liige.

bottom of page