top of page

Märjamaa kirik

4.07 kell 19

KEELPILLIKVARTETT CAMERATA MUSICA

Sigrid Kuulmann (viiul),

Fred Heinoja (viiul),

Johanna Vahermägi (vioola),

Andreas Lend (tšello)
 

KAVA

Joseph Haydn (1732–1809)
Keelpillikvartett nr. 1 B-duur op. 50
I Allegro
II Adagio non lento
III Minuet - Trio
IV Finale. Vivace

 

Tõnu Kõrvits (1969)
„Neli Eesti vaimulikku rahvaviisi“
„Nüüd on see päev ju lõppenud” (Rapla)
„Ma kiitlen ükspäinis neist verisist haavust“ (Pärnu-Jaagupi)
„Su hooleks ennast annan ma“ (Mustjala)
„Lenda üles kurbtusest“ (Otepää)

 

Giuseppe Verdi (1813–1901)
Keelpillikvartett e-moll
III Prestissimo

 

Aleksandr Borodin (1833–1887)
Keelpillikvartett nr. 2 D-duur
III Notturno. Andante

SIGRID KUULMANN on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (Tiiu Peäske). Ta on täiendanud end Londonis Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis ja Düsseldorfis Robert Schumanni nim. Kõrgemas Muusikakoolis (prof. Rosa Fain). Ta on omandanud doktorikraadi muusika interpretatsioonis (2014, prof. Mari Tampere-Bezrodny) EMTAs, kus töötab ka õppejõuna. Tema mängu on juhendanud ka professorid I. Bezrodny, D. Sitkovetsky, M. Martin, P. Vernikov, Y. Neaman, J. Gerretz ning õpinguid toetanud Corporation of London, British Council Baltic States, Deutscher Akademischer Austauschdienst ja Eesti Kultuurkapital. Kuulmann on rahvusvahelise Heino Elleri nim. viiuldajate konkursi ja mitmete teiste konkursside laureaat-preemiavõitja. Ta on esinenud solisti ja kammermuusikuna paljudes Euroopa riikides, Lähis-Idas ja Lõuna-Ameerikas. Ta on pälvinud erilist tunnustust just Eesti heliloojate, eelkõige Tubina teoste esituste eest. Esmakordselt Eestis on tema ettekandes kõlanud Lutosławski Partiita, Berio Sequenza VIII, Virkhausi Viiulikontsert nr 2, Bizet-Waxmani „Carmen-fantaasia“ jt teosed. Kuulmann on teinud salvestusi Eesti Rahvusringhäälingule, sh Sibeliuse Viiulikontsert Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Koostöös ERR-i ja Estonian Record Productions’iga on valminud CD-d nii klassikalis-romantilisese kavaga kui ka Tubina viiulimuusikaga. Kuulmann on 2012. aastal loodud Trio Hemeīs asutajaliige ning Muusikute fondi PLMF stipendiaat.

 

FRED HEINOJA alustas viiuliõpinguid kuue aastaselt Tallinna Muusikakeskkooli eelklassis õpetaja Kaari Klesmenti käe all. Järgmisel aastal astus ta Hanna-Liis Nahkuri viiuliklassi ning lõpetas kooli Tiiu Peäske juhendamisel (2018). Alates aastast 2019 õpib Heinoja Sibeliuse Akadeemias Reka Szilvay juures. Ta on üles astunud erinevatel lavadel ja konkurssidel, näiteks pälvis ta II koha ning publikupreemia koolisisesel konkurssil "Con fantasia" (2011), Eesti Muusikakoolide Liidu noorte interpreetide konkursil oma vanuserühmas III koha (2014) ja samal konkursil laureadi preemia 2018. aastal. Peale konkursi saavutuste, on Heinoja ka aktiivne andma kontserte nii solistina, kui ka suurtemate koosseisudega kammeransamblites ning orkestrites. 2018. aastal toimunud EMTA klaverikammeransamblite konkursil premeeriti teda esikohaga. Lisaks on ta soleerinud ka Tallinna Kammerorkestri ees, Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri ees, Eesti Sinfonietta ning Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri ees. Heinoja on võtnud osa mitmetelt meistrikursustelt nii Eestis kui ka välismaal ja omandanud teadmisi kõrgelt hinnatud professoritelt ja õppejõududelt nagu näiteks Viktor Tretiakovilt, Marina Chicheilt, Nicolas Dautricourtilt, Anna Laukhinalt, Florian Dondererilt jne.

JOHANNA VAHERMÄGI töötab vabakutselise solisti, kammermuusiku ja orkestrandina nii kodu- kui ka välismaal. Alates aastast 2016 on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias vioola ja kammermuusika lektor. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (õp Viljar Kuusk), omandanud bakalaureusekraadi Hispaanias, Aragoni Kõrgemas Muusikakonservatooriumis (prof Avri Levitan) ja magistrikraadi Iisraelis, Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemias (vioolaõpetajaks prof Roi Shiloahi ja kammermuusika alal prof Zvi Plesser). Teda on autasustatud Hispaanias solistide konkursil „Illa de Menorca FIDAH“ I preemiaga (2011), Jeruusalemmas David Gritsi nimelisel keelpillimängijate konkursil I preemiaga (2015) ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiaga tipptasemel kontserttegevuse eest (2017). Ta on soleerinud ERSO, Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemia kammerorkestri, Young European Chamber Orchestra ees Eestis, Iisraelis, Itaalias ja Soomes ning on korduvalt üles astunud „Voice of Music“ kammermuusika festivalil Iisraelis, Musethica kammermuusika festivalil Zaragozas ja Tel Avivis, Berliini Muusikafestivalil, Pärnu Muusikafestivalil, Nargen Festivalil, Arvo Pärdi festivalidel nii Eestis kui ka Moskvas jm. Ta on teinud koostööd väljapaistvate muusikutega nagu Guy Braunstein, Amihai Grosz, Nicolas Chumachenko, Sharon Roffmann, Roi Shiloah, Marina Chiche, Zvi Plesser, Ivari Ilja, Triin Ruubel, Henry-David Varema, Riivo Kallasmaa, Anna Staskiewicz jpt. Vahermägi on osalenud Barcelona Liceu ooperiteatri orkestri, Jeruusalemma Sümfooniaorkestri, Eesti Festivaliorkestri, ERSO, Tallinna Kammerorkestri jpt orkestrite töös ning salvestanud nt Vox Clamantise, Eesti Festivaliorkestri, kaasaegse muusika ansambli Ensemble Plural’i ja ERSO-ga Arvo Pärdi, Dmitri Šostakovitši, Luis de Pablo jt muusikat. Hiljutiste tegevuste hulka kuuluvad soolokontserdid Jeruusalemmas, kammermuusikakontserdid Jerusalem Music Center’is koos Achinoam Keisari (klaver) ja Ido Azradiga (klarnet), kontserttuuril soleerimine Itaalias koos Young European Chamber Orchestra’ga (kavas Mozarti „Sinfonia Concertante“), noorte Eesti solistide esitluskontsert Pärnu Muusikafestivalil koos Sten Heinojaga (klaver) jpm. Johanna Vahermägi mängib Thomas Urquhart’i 1650. aasta vioolal, mille on talle kasutada andnud Eesti Pillifond. Vahermägi on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.

ANDREAS LEND alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis, omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning täiendas end Soomes, Sibeliuse Akadeemias. Lend on osa võtnud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassidest (F. Helmerson, D. Geringas, M. Ostertag jt). Lend on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel, mille hulka kuuluvad I preemia ja Grand Prix’ rahvusvahelisel konkurss-festivalil „Renaissance“ (Armeenia, 2013), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004) jt. 2007. aastal valiti ta Euroopa Liidu Noorteorkestrisse, mille koosseisus on ta esinenud üle terve Euroopa. Nii solisti kui ka ansamblistina on ta esinenud paljudes välisriikides, sh Taanis, Saksamaal, Itaalias jm ning teda on kutsutud Tallinna Kammermuusika Festivalile, ajalooliste klahvpillide festivalile Kuopios Soomes, Valle d'Itria Festivalile Itaalias jm. 2016. aastast on ta Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri liige. Lisaks osaleb ta keelpillikvartett Prezioso, Trio Hemeīs ning Estonian Cello Ensemble töös ja on tegev nii solisti kui ka kammermuusikuna paljudes teistes koosseisudes. Andreas Lend on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.

bottom of page