SUVEKOOL 2016

 

Suvekool toimus 3. - 8. ja 10. - 15. juuli 2016 Tallinnas Audentese erakoolis (Tondi tn 84) ja 
oli avatud KÕIKIDELE ORKESTRI PILLIDELE.
 

Osalema ootasime Tallinna Muusikakeskkooli õpilasi (põhikooli vanem- ja gümnaasiumi aste),
Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli ja Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli õpilasi ja 

Eesti Muusika- ja Teatriaakadeemia üliõpilasi, samuti juba akadeemilise kõrghariduse omandanud 
interpreete ilma vanusepiiranguta.


Avaldused palusime saata hiljemalt 12. juuniks 2016 (pikendatud tähtaeg!)
aadressil plmf@plmf.ee pealkirjaga "Rapla Suvekool 2016":
(nimi, sünniaasta, aadress/e-mail, telefon, muusikaline haridus, erialaõpetajad, orkestri- ja solistikogemus)

 

Suvekooli OSALUSTASU oli 180 €, 
mis sisaldas õppeprogammi 3.- 8.07 ja lõunasööki nendel päevadel ning lisaprogrammi 10. - 15.07 
koos 13. ja 15.07 Rapla Kirikumuusika festivali raames toimuvate YOA kontsertide külastusega.

VAATA KOGU ÕPPEPROGRAMMI SIIT >>>

Suvekooli õppejõud:

Leon Spierer (viiul, Berliini Filharmoonia Orkester, kontsertmeister 1963-1993)
Otto Derolez (viiul, Brüsseli Filharmoonia Orkester, kontsertmeister)
José Aurelio Castillo (viiul, Costa Rica Riiklik Sümfooniaorkester, kontsertmeister)
Craig Mumm (vioola, Metropolitan Opera Sümfooniaorkester, rühma kontsertmeister)
Ilmari Hopkins (tšello, Stavangeri Sümfooniaorkester, rühma kontsertmeister)
Dominic Seldis (kontrabass, Royal Concertgebouw orkester, rühma kontsertmeister)
Mary Ann Mumm (viiul, Metropolitan Opera Sümfooniaorkester)
Leone Buyse (flööt, Bostoni sümfooniaorkester, rühma kontsertmeister 1983-1993)
Gordon Hunt (oboe, Londoni Filharmoonia Orkester, rühma kontsertmeister)
Michael Webster (klarnet, Rochesteri Filharmoonia Orkester, rühma kontsertmeister 1968-1988)
Rodion Tolmachev (fagott, Peterburi Maria Teatri Orkester, rühma kontsertmeister)
Javier Gándara (metsasarv, Metropolitan Opera Sümfooniaorkester)
Mauro Maur (trompet, Rooma Ooperi Sümfooniaorkester, rühma kontsertmeister)
Karl Frisendahl (tromboon, Kuninglik Stockholmi Filharmoonia Sümfooniaorkester, rühma kontsertmeister)
Fernando Meza (löökpillid, Minnesota Ülikool)
Birgitte Volan Håvik (harf, Oslo Filharmoonia Orkester, rühma kontsertmeister)
Ricardo Castro (kontsertmeister/juhendaja, Sveitši Haute Muusikakool)


..............................................................................................................................................................


Suvekooli 2016 korraldas muusikute fond PLMF koostöös Ameerika Riikide Talentide Orkestriga YOA, 
mille kunstilisteks nõustajateks on teiste seas PLACIDO DOMINGO, PHILIP GLASS, 
MARTA ARGERICH ja YO-YO MA (vt lisa nõustajaid http://www.yoa.org/about/advisory-councils).

Ameerika riikides toimus konkurss pääsemiseks YOA orkestrisse, kus ligikaudu 1300 taotleja hulgast 
välja valitud 77-le andekale muusikule avanes võimalus osalemiseks nii Rahvusvahelises Rapla Suvekoolis, 
Rapla Kirikumuusika festivali kontsertidel kui ka kuuajalisel turneel 2016. aasta suvel Balti- ja Põhjamaades 
(Eesti, Läti, Leedu, Poola, Rootsi, Taani ja Saksamaa 11.07-2.08). 
Turneel esines solistina meie üks väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste IRINA ZAHHARENKOVA.
Eestis toimunud YOA konkursi raames koostöös PLMF-iga valiti 2016. aasta YOA orkestri liikmeks 
trompetist Mihkel Kallip. 


Rohkem infot Rapla festivalist www.raplafestival.ee ja lisainfo YOA orkestri kohta www.yoa.org 

 

KONTAKT / CONTACT

Aadress / Address: Kalda 2, Rapla, 79513
e-mail: kmf@eelkrapla.ee
tel: +372 5114 077


Toeta / Support

MTÜ Rapla Kirikumuusika Festival
IBAN: Swedbank EE802200221051601059

Festival on pärjatud kvaliteetmärgisega EFFE 2015-2018/ The festival was honored with the EFFE Label 2015-2018

FESTIVALI SUURTOETAJAD

/ MAJOR SPONSORS

FESTIVALI PARTNER

/ FESTIVAL PARTNER