top of page

XXIX Rapla Kirikumuusika Festival toimub 26. juuni - 11. juuli!

_________________________

 

KEELPILLIDE SUVEAKADEEMIA GALA

Antonín Dvořák (1841–1904)        
Keelpillikvartett nr 12 F-duur „Ameerika“ op 96

Allegro ma non troppo

Lento

Molto vivace

Finale. Vivace ma non troppo

 

Franz Schubert (1797–1828)        
Keelpillikvartett nr 14 d-moll „Surm ja tütarlaps“ D810

Allegro

Andante con moto

Scherzo. Allegro molto

Presto

_____________________

Kristina Kriit (viiul) on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri prof Mari Tampere-Bezrodny viiuliklassis. Samuti on ta end täiendanud prof Igor Bezrodny, Eduard Schmiederi, Pavel Vernikovi ja Hermann Krebbers’i juures ning õppinud Universität Mozarteumis Salzburgis prof Hermann Kienzl’i juhendamisel. Ta on osalenud mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel, sh Heino Elleri nim konkursil Tallinnas (eripreemia, 1996) ja Henryk Wieniawski nim konkursil Poolas (Lublinis, 1997). Samuti on ta olnud kahel korral maineka Holland Music Sessions’i stipendiaat. Hinnatud nüüdismuusika esitajana on Kriit esinenud mitmel pool Euroopas ja Skandinaavias. Tema algatusel loodi koos Toomas Nestori ja Levi-Danel Mägilaga Tallinna keelpillitrio. Käesoleval ajal on Kriit EMTA õppejõud ning Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestri kolmas kontsertmeister. Kriit on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.​

__________________________

 

Mari-Liis Uibo (viiul) alustas viiuliõpingutega 6-aastaselt dots Ivi Tiviku juhendamisel. Aastal 2012 lõpetas ta Viini Muusika- ja Näitekunsti Ülikooli bakalaureuseõppe prof Gerhard Schulzi (Alban Berg kvartett) viiuliklassis ning kaks aastat hiljem magistriõpingud (cum laude) USAs Oberlini Konservatooriumis Artist Diploma programmi raames prof Milan Viteki juhendamisel. Uibo on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel (sh olnud Trento I Ülemaailmse noorte viiuldajate konkursi laureaat, Rahvusvahelise Flame konkursi finalist, Danenberg Honors Recital võitja nii kammeransamblite kui ka solisti kategoorias jm). Samuti on ta end täiendanud paljudel meistrikursustel (sh Maestro Ivry Gitlis, prof Alexander Fischer jpt). Uibo on edukalt soleerinud selliste mainekate orkestrite ees nagu ERSO, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Tveri Filharmoonia kammerorkester, Moskva Virtuoosid, Sinfonietta Riga, Altomonte orkester ning teinud koostööd dirigentide Paavo Järvi, Vladimir Spivakov, Darrell Ang, Andrei Kruzhkov, Dmitry Banaev, Andres Mustonen, Paul Mägi, Naoki Sugiyama, Timothy Weiss, Raphael Jiménez ning Matthias Gieseniga. Rahvusvahelist tunnustust on ta pälvinud kontsertreisidel Skandinaavias, Itaalias, Prantsusmaal (kontserdisarjas „Uus Euroopa, noored talendid“), Hollandis, Saksamaal (kontserdisarjas „Forum junger Künstler“), Portugalis, Austrias, Maltal, Türgis, Iraanis, Hiinas, Venemaal, USAs ja Kanadas. Alates kevadest 2019 on ta Klassikaraadio kultuurisaate Delta saatejuht. Uibo on Vladimir Spivakovi rahvusvahelise heategevusfondi stipendiaat.

__________________________

Johanna Vahermägi (vioola) töötab vabakutselise solisti, kammermuusiku ja orkestrandina nii kodu- kui välismaal. Aastast 2016 on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias vioola ja kammermuusika lektor. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli õp Viljar Kuuse õpilasena, omandanud bakalaureusekraadi Hispaanias Aragoni Kõrgemas Muusikakonservatooriumis prof Avri Levitan klassis ning magistrikraadi Iisraelis Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemias prof Roi Shiloahi (vioola) ja prof Zvi Plesser (kammermuusika) klassides. Teda on autasustatud Hispaanias „Illa de Menorca FIDAH“ solistide konkursil I preemiaga (2011), Jeruusalemmas David Gritsi nimelisel keelpillimängijate konkursil I preemiaga (2015) ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiaga tipptasemel kontserttegevuse eest (2017). Vahermägi on soleerinud ERSO, Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemia kammerorkestri, Young European Chamber Orchestra ees ning korduvalt üles astunud „Voice of Music“ kammermuusika festivalil Iisraelis, Musethica kammermuusika festivalil Zaragozas ja Tel Avivis, Berliini Muusikafestivalil, Pärnu Muusikafestivalil, Nargen Festivalil, Arvo Pärdi festivalidel nii Eestis kui Moskvas jm. Ta on teinud koostööd paljude väljapaistvate muusikutega nagu Guy Braunstein, Amihai Grosz, Nicolas Chumachenko, Sharon Roffmann, Roi Shiloah, Marina Chiche, Zvi Plesser, Ivari Ilja, Triin Ruubel, Henry-David Varema, Riivo Kallasmaa, Anna Staskiewicz jpt. Samuti on ta salvestanud heliplaate Vox Clamantise, Eesti Festivaliorkestri, kaasaegse muusika ansambli Ensemble Plural’i, ERSO ja teiste tunnustatud orkestritega. Tema hiljutiste kontserttegevuste hulka kuuluvad soolokontserdid Jeruusalemmas, kammermuusikakontserdid Jerusalem Music Center’is koos Achinoam Keisari (klaver) ja Ido Azradiga (klarnet), kontserttuuril soleerimine Itaalias koos Young European Chamber Orchestra’ga (Mozart Sinfonia Concertante) ja noorte Eesti solistide esitluskontsert Pärnu Muusikafestivalil koos Sten Heinojaga (klaver). Vahermägi mängib Thomas Urquhart’i 1650. aasta vioolal, mis on talle laenutatud Eesti Pillifondi poolt.

__________________________

Andreas Lend (tšello) on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid Eesti tšelliste. Ta alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis õp Laine Leichteri juures. Magistrikraadi omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Peeter Paemurru klassis. Lend on end täiendanud Sibeliuse Akadeemias Soomes prof Hannu Kiiski ja Heikki Pekkarineni juures ning paljudel tšellistide meistrikursustel (sh Frans Helmerson, David Geringas, Martin Ostertag, Jan-Erik Gustafsson, Niels Ullner, Matias de Oliveira Pinto, Aleksander Ivaškin, Johannes Goritzki). Ta on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel: I preemia ja Grand Prix rahvusvahelisel konkurss-festivalil „Renaissance“ (Armeenia, 2013), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004) ja III preemia August Dombrovska nim rahvusvahelisel keelpillimängijate konkursil (Läti, 2002). 2007. aastal valiti Lend Euroopa Liidu Noorteorkestrisse (peadirigent V. Ashkenazy), mille koosseisus on ta esinenud kõikjal Euroopas. Aastatel 2009 ja 2010 pälvis ta maineka „The International Holland Music Session“ suveakadeemia stipendiumi ning talle on omistatud Muusikute fondi PLMF preemia „Noor Muusik 2011“. Nii solisti kui ka ansamblistina on ta üles astunud Eesti ja välismaa lavadel ning esinenud mitmetel muusikafestivalidel (sh Tallinna Kammermuusika- ja Talvefestivalil, Rapla Kirikumuusika festivalil, Järvi Suvefestivalil jm). Lend on teinud koostööd tunnustatud Poola keelpillikvartetiga Lutoslawski Quartet, keelpilliorkestritega Camerata Nordica (Rootsi) ja Sinfonia Cymru (Wales). Aastatel 2004-2014 oli ta tšellokvarteti C-JAM liige. Aastatel 2006-2016 töötas Lend tšellistina Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning aastast 2016 on ta Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestri liige. Lisaks osaleb ta Keelpillikvartetis Prezioso, Trios Hemeis ning Estonian Cello Ensemble's ja on tegev nii solisti kui kammermuusikuna paljudes teistes koosseisudes. Lend on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.  

bottom of page