top of page

R. 15. juuli

kell 19.00 

Tallinna Jaani kirik

Gautier Capuçon 

on oma generatsiooni üks silmapaistvamaid tšelliste. Ta on järjepidevalt saavutanud kriitikute kiiduavaldusi oma salvestuste ja esinemiste eest ning võitnud mitmeid esimesi kohti juhtivatel rahvusvahelistel konkurssidel, sh Victoires de la Musique’i autasu “Aasta Uus Talent”, Borletti-Buitoni fondi preemia ning mitmed ECHO Klassik auhinnad. G. Capuçon on sündinud Chambéry’s 1981. a ja alustas tšelloõpingutega viieaastaselt. Ta on õppinud Pariisi Konservatooriumis (prof P. Muller ja A. Cochet-Zakine) ja Viinis (prof H. Schiff). G. Capuçon esineb regulaarselt solistina suurte orkestrite ees üle maailma ning on tipp-dirigentide lemmik artist, sh Gergiev, Bychkov, Haitink, Eschenbach, Nézet-Seguin ja John Eliot Gardiner. Viimastel hooaegadel on ta tuuritanud orkestritega nagu Berliini Filharmoonia, Viini Filharmoonia, Concertgebouw Orkester, Tonhalle, Leipzig Gewandhaus, Sydney Sümfoonia, Souli Filharmoonia, Chicago Sümfoonia ja New York’i Filharmoonia Orkester, lisaks ka suurte Prantsusmaa orkestritega, saades kõrgeimat tunnustust. Regulaarse solisti ja kammermuusikuna esineb G. Capuçon suuremates kontsertsaalides ja tuntumatel festivalidel üle Euroopa, sh iga aasta Verbier’i Festivalil ning Luganos Martha Argerich’i Projektis, esinedes koos maailma juhtivate muusikutega. 2014/15 hooaja tipphetkede hulgas oli soolokontsert koos Nicholas Angelich’iga Barbican Centre’is, esinemine Wigmore Hall’is Frank Braley’ga ning soolokontserdid Pariisis ja Tokyos koos Yuja Wang’iga. Oktoobris 2014 kuulutas G. Capuçon Pariisis Louis Vuittoni Fondis välja “Classe d’Excellence de Violoncelle”, mis annab valitud õpilastele võimaluse õppida maailmakuulsa tšellisti käe all fondi uues auditooriumis, mille on disaininud Frank Gehry. G. Capuçon mängib 1701. a. Matteo Goffriller’i tšellol.

Carlos Miguel Prieto 

on üks juhtivamaid Mehhiko dirigente. Ta on Ameerika Talentide Orkestri YOA ja Mehhiko Sümfooniaorkesti muusikaline juht ning nõutud dirigent paljude Põhja-Ameerika ja Euroopa tipp-orkestrite juures. Lisaks on ta muusikaline juht Louisiana Filharmooniale ja Mineria Sümfooniaorkestrile. C. M. Prieto on tunnustatud Ladina-Ameerika muusika edendajana ning on dirigeerinud üle 50 Mehhiko ja Ameerika helilooja maailma esiettekande. Tema Korngold'i Viiulikontserdi lindistus on pälvinud kaks Grammy nominatsiooni.

Ameerika Talentide Orkester YOA

on sümfooniaorkester, mis koosneb Ameerika mandrite andekamatest noortest muusikutest vanuses 18-30. 2001. aastal loodud YOA missiooniks on julgustada väljapaistavaid muusikuid oma erialal, pakkudes neile mitmekülgseid esinemisvõimalusi, karjääri nõustamist jpm. Orkestri dirigendid, õpetajad ja solistid on praegused või endised tipp-tegijad üle maailma ning kunstilisteks nõustajateks on teiste seas Placido Domingo, Philip Glass, Yo-Yo Ma, Valeri Gergiev ja Margarita Argerich. YOA orkestri globaalset haaret iseloomustavad kontserdid tuntuimates saalides üle maailma, millega on televisiooni ja raadio vahendusel jõutud 12 miljoni kuulajani. YOA on samuti salvestanud CD-plaate ja orkestrist on valminud mitmeid dokumentaalfilme. Igal aastal juulist augustini korraldab YOA suurejoonelise residentuuri ja kontserttuuri erinevates maailma paikades - orkester komplekteeritakse suuremahulise konkursi alusel ning 2016. aastal lisanduvad 25-st Ameerika riigist pärit muusikutele ka noored anded Baltimaadest. YOA korraldab aastaringselt kestvat ülemaailmset liidrite programmi, mis toetab erakordsete muusikute teekonda saamaks juhtivateks kultuuriettevõtjateks, õpetavateks artistideks ning väljapaistvateks esinejateks. YOA loob muusikute jaoks sidemeid hinnatud kõrgkoolidega ning karjäärialaseid võimalusi. YOA põhimõtete eeskujul on muudetud koolide muusikaprogrammid Brasiilias, Kolumbias, Dominikaani Vabariigis, Haiitil, Jamaikal, Panamas, St. Lucia’s, Ühendriikides ja Uruguais.

KAVA:

Camille Saint-Saëns

- Tšellokontsert Nr. 1 a-moll, Op. 33

Silvestre Revueltas

- Noche de Los Mayas

Leonard Bernstein

- Sümfoonilised tantsud muusikalist "West Side Story"

PROGRAMM

2016

AMEERIKA TALENTIDE SÜMFOONIAORKESTER YOA

 

Gautier Capuçon (tšello, Prantsusmaa)


dirigent Carlos Miguel Prieto (Mehhiko)

 

Kavas: Saint-Saëns Tšellokontsert, 

Bernstein ja Revueltas

Anchor 11
bottom of page