top of page

XXVIII Rapla Kirikumuusika Festival 2.07-12.07 saab alguse neljapäeval kell 19.00 avakontserdiga "Pärt&Pärt”, kus saab osaleda ka virtuaalselt. Kirikus on piiratud arv istekohti, kuid virtuaalselt osaleva publiku arv piiratud ei ole. Uudne lahendus toob kokku hulgaliselt muusikasõpru üle maailma.

 

“Seekordne festival algab pisut teisiti, sest esmakordselt ühendatakse Arvo Pärdi muusika eel inimesed reaalajas erinevatest maailma paikadest, kellel kõigil on antud muusikaga isiklik seos,“ ütles festivali kunstiline juht Pille Lill. "Virtuaalkontserdile pileti ostjaid ootab ees kontserdile eelnev personaalne kohtumine, kus kontserdipublik saab ka ise küsimusi esitada. Kohtumisel osalevad muusikateadlane Kristina Kõrver Arvo Pärdi keskusest Laulasmaalt, keskuse loomenõukogu liige Mikko Fritze Amsterdamist ja mitmete auhindadega pärjatud dirigent Risto Joost kontserdipaigast Raplast. Juttu tuleb Arvo Pärdi ühe peateose “Aadama itk” saamisloost ja selle esiettekandega seotud lugudest. Meisterliku virtuaalülekande režii vahendusel on vahepeal võimalus viibida Arvo Pärdi keskuse kabelis ning näha arhiivimaterjale. 

 

Avakontserdi hübriidlahendus, mille tehniliseks teostajaks on Hybridity meeskond, teeb videosilla vahendusel võimalikuks osalemise eri maailma paikadest. "Toome vaatamata kaugetele vahemaadele üksteisele lähedale suurepärased artistid, muusikateadlased ja kultuuritegelased, kohapealse publiku ning üle maailma kuulama tulnud muusikasõbrad," sõnab Hybridity meeskonna esindaja Lehari Kaustel

 

Tehniliselt kõrgetasemelise ülekandega avakontserdi “Pärt&Pärt” ülekanne algab kell 19.00. Voces Tallinna koori ja orkestri esituses kõlab Risto Joosti dirigeerimisel Arvo Pärdi “Siluani laul” ja “Aadama itk” ning Pärt Uusbergi “Kiituselaul” ja “Et kiitke Jumalat, kes on nii helde.” Kontserdi heli edastatakse virtuaalpublikule 320kbps kvaliteediga, mis on kolm korda suurema helilise kvaliteediga võrreldes tavapäraste internetiülekannetega.

Virtuaalse avakontserdi piletid koos juhenditega on saadaval Piletilevis. Pilet hinnaga 5€ annab võimaluse avakontserdist osa saada ning kuulata vestlusringi, 10€ pileti ostjaid ootab võimalus vestlusel küsimusi esitada ja kaasa rääkida, viibides justkui ise vahetus vestlusringis. Toetajapiletiga on võimalus soetada endale virtuaalne istekoht spetsiaalses tahvelarvuti vahendusel loodud kontserdi- ja vestlusringi esireas. Toetajapilet annab panuse Raplamaa "Noor Muusik 2021" stipendiumifondile. Täpsem info koos ülekannet puudutavate juhistega saadetakse piletiostjaile virtuaalkontserdile eelneval päeval.

 

Festivali korraldamisel peame silmas kõiki ohutusreegleid, et mitte külastajaid soovimatult ohtu seada. Seoses sellega soovitame kontserdikülastajatel osta piletid eelnevalt Piletilevist: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/festival/virtuaalne-avakontsert-voces-tallinn-koor-ja-orkester-xxviii-rapla-kirikumuusika-festival-rapla-church-music-festival-71456/

 

Festivali kava koos esinejate fotode ja cv-dega on nähtav www.raplafestival.ee

 

 

RKMF_2020.jpg
bottom of page