top of page
BÄNNER (1).png

Pressiteade
30.06.2022
Muusikute fond PLMF

 

Raplamaa kirikud kajavad muusikaga ka sel nädalavahetusel!
 
Üliedukalt alanud XXX Rapla Kirikumuusika festival (26.06-10.07) jätkub täna õhtul Kehtna kirikus kell 19 Johanna Vahermägi autorikontserdid. Andre Maaker ja keelpillikvartett Prezioso astuvad ülesse Hageri Vennastekoguduse Palvemajas 2. juulil kell 19 ning 3. juulil kell 19 Rapla kirikus esineb Tallinna Poistekoor Lydia Rahula dirigeerimisel. Kontserdid jätkuvad järgmisel nädalal 10. juulini. Festivali korraldab Muusikute fond PLMF, kunstiline juht on Pille Lill. 


“Juubelifestival algas rohke publikuga Rapla kirikus ning jätkub suurepäraste esinejatega nii sel kui järgmisel nädalal”, ütleb Pille Lill ja lisab, “pole midagi mõnusamat kui palaval suveõhtul istuda jahedates kirikutes ning kuulata vaimustavat muusikat".

 

Täna, 30. juunil kell 19 Kehtna kirikus toimub Eesti tippinterpreedi Johanna Vahermägi autorikontsert, kes astub ülesse nii vioolal kui klahvpillidel, aga ka lauljana. Temaga koos musitseerivad Mihkel Metsala trompetil, Marek Talts kitarril, Kristjan Mängel löökpillidel, Taavo Remmel bassil, Kairi Ervald flöödil ning koos Lemme-Getter Bogatkiniga ka taustavokaali esitajana.

Johanna Vahermägi kirjeldab tänast kontserti: "Me kõik liigume nähtamatudel teekondadel - oma suhetes, oma kutsumustes, oma kujunemistes inimestena - teekondadel, millel ei ole silmale nähtavaid ristmikke, aga millel südamega valime suundi oma otsustega; teekondadel, mida pole olemas enne kui neisse astume, aga mis jätavad oma otsustatud pöörete ja käänakutega igavesed jäljed meisse ja kõigisse, kellega sel teel kohtume. Teekonnad, millele ütleme jah ja millele ei… Mis (või kes) suunab meie otsuseid? Kust leida kompass? Mina olen oma teekonnal otsustanud kinni haarata millestki (kellestki), kes on Nähtamatu, ometi vägagi kogetav (nagu tuul…). Need on minu teekonna lood."
Enne ja peale kontserti on avatud hoovikohvik.

 

Andre Maaker kutsub 2. juulil kell 19 kuulama tervikteost "Vana kirik" koos keelpillikvartetiga Prezioso Hageri Vennastekoguduse Palvemajasse. Prezioso koosseisus astuvad lavale Hanna-Liis Nahkur (viiul), Mari-Katrina Suss (viiul), Helena Altmanis (vioola) ja Andreas Lend (tšello).
Andre Maaker on lausunud: „See oli juulis ja septembris 2015, käisin kiriku varemetes kuulatamas ja pilli mängimas. See on umbes nii, nagu käiakse rahvapärimust kogumas. Mina käisin vanade müüride vahelt helisid kogumas. Istusin, ootasin, kuulatasin ja mängisin, kiriku seintelt kumisemas mineviku kihid, minus aga tukslesid avanemisootel tuleviku kihid, lae asemel peegeldumas taevasina lõputus. Igal kogumiskäigul püüdsin kinni ühe muusikalise idee, fraasi, loo - kogusin parasjagu nii palju, et sellest saaks väike tervik, mida enesega kaasa võtta. Et kogetu ei ununeks, siis salvestasin lood ka videona. Neid sai kokku kuus ja nad jäid ootama edasist komponeerimist/seadmist kitarrile ja keelpillikvartetile.“

 

3. juulil kell 19 Rapla kirikus esineb kõrgelt hinnatud Tallinna Poistekoor Lydia Rahula juhatusel. Kaastegevad on tunnustatud ooperilaulja Pille Lill, kitarrist Richard Raun ja orelil Tomi Rahula. Kavas kõlavad teosed heliloojatelt Arvo Pärt, Urmas Sisask, Pärt Uusberg, W. A. Mozart, G. F. Handel jt.

Järgmisel nädalal esinevad kontsertidel Villu Veski ja Tiit Kalluste -  Põhjala saarte hääled 25, Keelpilliansambel Bridge, Ooperilauljad Suveakadeemia Galal ja Rahvusmeeskoor.

 

Festivali peasponsoriteks on Akzo Nobel AS ja Harviker OÜ.


Avaldame siirast tänu kõigile toetajatele, kelle seas on Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Rapla vald, Raplamaa Omavalitsuste Liit, Selver, Piletilevi jpt.

Piletid on müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

 

Lisainformatsioon:
Pille Lill
Festivali kunstiline juht  
511 4077

plmf@plmf.ee 

 

Muusikute fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt paljude Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontserdilavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

Johanna_Vahermagi.jpg
Andre_Maaker.jpg
poistekoor.jpg
Andre_Maaker__Prezioso.jpg
Lydia_Rahula.jpg
bottom of page