top of page

C-JAMi tšellolaager lõppes kontserdiga Rapla kirikus

10.07.2014 / Kärt Olli

Noorte tšellistide suvelaagri lõpetas kontsert 14. juulil Rapla kirikus. Kontserdi juhatas sisse Rapla kirikuõpetaja Mihkel Kukk, kes pühendas kontserdi Liibanonis pantvangis olnud eestlastele. Seejärel esinesid noored tšellistid.

 

Festivali kunstilise juhi Pille Lille sõnul oli tegemist eksperimentaalse kontserdiga. „Tahtsime teada, kas selliselt korraldatud laager ja laagrile järgnev kontsert toimiks,” sõnas Lill, kui noorukid olid esimese loo lõpetanud. Paljudele neist oli neljapäevaõhtune etteaste esimene avalik esinemine ning noorte nägudest oli näha, et neil oli närv sees.

 

Kuulajate sõnul oli kuulda, et noored ei ole professionaalsed tšellistid, kuid leiti, et nii noortelt ei peagi perfektsust ootama ja mõni vale noot või muu apsakas ei riku veel tervet lugu.

 

Kuna C-JAMi liikmed on tuntud kui vaimukad ja hea huumorimeelega meesterahvad, läksid ka vaatajate näod üsna kiiresti naerule, kui tuntud tšellokvartett lavale tuli. Ka siis, kui keegi kvarteti liikmetest noori dirigeeris, oli lastel nägu naerul. Sellest võis järeldada, et laager oli eelkõige häälestatud pingevabalt ja rõõmsalt mängimisele, mitte ränkraskele õppetööle.

 

Kokku esitati kontserdil 11 lugu, millest eeskava kolm viimast mängis tšellokvartett C-JAM. Kui kavakohane kontsert läbi sai, ei tahtnud aplaus lõppeda. Pille Lill suutis publiku hetkeks vaigistada, rääkides kõigepealt, kui väga lastele laager meeldis, ning tänas südamest publikut. Seejärel teatas ta, et C-JAM mängib veel ühe loo. Aplaus oli pärast seda lausa kurdistav ning kestis kindlasti see paar minutit, kuni tšellokvartett lavale tuli.

 

Edasine üllatas parimas mõttes. C-JAM mängis mitte lihtsalt suurepäraselt, vaid ka vabalt ja kõigest hingest. Meeste nägudelt paistis pühendumus ning ülim nauding. Eelmised lood olid olnud peamiselt kas aeglased või tempokamad, aga lisaloos oli kõike. Mehed trampisid isegi jalgu rütmiks ning elasid esitatavasse väga sisse.

 

Publik jäi väga rahule. „Juba selle lisaloo pärast tasus kogu üritus ennast ära ja tasus siia tulla,” kõlas üks juhuslik repliik pealtvaatajalt.

Please reload

bottom of page