top of page

PRESSITEATED

XXVIII Rapla Kirikumuusika festival avab uksed 2. juulil Rapla Maarja-Magdaleena kirikus. Ettekandele tuleb Arvo Pärdi ja Pärt Uusbergi looming.
12. juulil toimuval lõppkontserdil on laval Estonian Voices ja Kadri Voorand. Festivali korraldajaks on Muusikute fond PLMF.

XXVI Rapla Kirikumuusika festivali kava on avalikustatud ja piletid müügil!


26.07-5.08 astuvad üles Raplamaa suuremates ja väiksemates kirikutes väljapaistvad Eesti solistid, koorid ja ansamblid ning väliskülalised. Festivalil kohtuvad erakordne muusika, Eestimaa kaunid kirikud ja sumedad suveõhtud. Vestlus-kohtumised, avatav näitus ja Eesti heliloojate looming on festivali kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikuks tähistamiseks. Festivali korraldajaks on Muusikute fond PLMF ja kunstiliseks juhiks Pille Lill. 

Juba järgmisel nädalal saab alguse Rapla Kirikumuusika Festival!

19. juuni 2017 / PLMF

 

28.06-9.07 astub üles Raplamaa suuremates ja väiksemates kirikutes suur hulk väljapaistvaid Eesti muusikuid ja väliskülalisi. Juubelifestival on pühendatud Reformatsiooni 500. aastapäevale ja festivali patrooniks on EELK peapiiskop Urmas Viilma, kellega on võimalus kohtuda vestlusringis 4.07 kell 18.00 Rapla kiriku aias.  /---/

Muusikute fond PLMF toob Eestisse maailmakuulsad muusikud

7. märts 2016 / PLMF

 

Tegu on seni ühe suurima kultuurialase koostööprojektiga Eesti ja Ameerika riikide vahel. Eestlastest osaleb projektis lisaks paljudele noortele talentidele ka fagotimängija Martin Kuuskmann ja pianist Irina Zahharenkova. /---/

YOA residentuur Eestis ja Põhja-Balti ringreis

20. veebruar 2016 / PLMF

 

President Toomas Hendrik Ilvese toetuskiri.

PLMF ja Talentide Sümfooniaorkestri YOA konkurss Baltimaades

 

Konkurss, mille raames koostöös PLMF-iga valiti Baltimaadest orkestri liikmeteks 10 säravat noort instrumentalisti toimus eelnevalt ka Ameerika riikides, kus ligikaudu 2000 taotleja hulgast valiti välja 70 andekat muusikut.

Loe lähemalt

Rapla Kirikumuusika Festival esitles 20. novembril 2015 kell 18.00

Orthodox Singers Temppeliaukio kirikus Helsingis

Loe lähemalt

Eesti festivale pärjati Euroopa kvaliteedimärgiga

11.06.2015

 

24 Eesti festivali, kes taotlesid möödunud sügisel Euroopa festivalide kvaliteedimärki osutusid selle vääriliseks ning 9. juunil tunnustas kultuuriminister Indrek Saar meie festivale Euroopa Komisjoni Eesti esinduses. Kvaliteedimärk «EFFE Festival Label» anti välja innovaatilistele festivalidele, tunnustamaks rahvusvaheliselt korraldajate tööd.

Loe lähemalt

XXIII Rapla Kirikumuusika festivali artikkel

2015

 

Rapla Kirikumuusika Festival (RKMF), mis toimub 2015. aastal juba 23. korda, on üks pikemate traditsioonidega festivale Eestis ning kuulub Eesti muusika tippsündmuste hulka. Sel suvel koguneb festivalipublik Raplamaale 26. juunist -10. juulini. Peaesinejate seas on kutsutud Rapla Maarja-Magdaleena kirikusse esinema üks Eesti armastatumaid vokaalsoliste Hedvig Hanson, keda saadab kitarril Andre Maaker. /---/

Raplamaa kirikud täituvad muusikaga juba homme!

XXVII Rapla Kirikumuusika festival (27.06-14.07) avab uksed 27. juunil Rapla kirikus kell 19.00 Tõnu Kõrvitsa teose "Sina oled valgus ja hommik" teise maailmaesiettekandega. Tallinna Kammerorkester koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga astuvad lavale Risto Joosti dirigeerimisel.

Loe pikemalt

bottom of page