top of page
BÄNNER (1).png

Pressiteade
16.06.2022
Muusikute fond PLMF

 

Juubelifestival toob Raplamaale Eesti tippkollektiivid.

26. juunist 10. juulini tähistab Rapla Kirikumuusika Festival oma 30 juubelit. Kontserdid toimuvad nii Raplas kui Rapla maakonnas. Festivali avakontserdil, 26. juunil kell 19 Rapla Maarja-Magdaleena kirikus esinevad Tõnu Kaljuste dirigeerimisel Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester. Kontserdile eelneb vestluskohtumine festivali patrooni EELK peapiiskop Urmas Viilmaga. Festivali kunstiline juht on Pille Lill ja korraldaja Muusikute fond PLMF.

 

"On küllalt uskumatu, et üks Eestimaa väärikamaid festivale on jõudnud 30-nda juubelini", ütleb festivali kunstiline juht Pille Lill. "Juubelihõngulises programmis on suurepäraseid teoseid Vivaldist Gershwini ja Arvo Pärdini, nii leiab iga külastaja endale meelepärast kuulamist." 
 

Juubelifestival pakub publikule elamusi erinevates žanrites - klassikast ja folgist koori ning kaasaegse muusikani. Festivali lavadele astuvad Eesti tippkollektiivid - Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester dirigent Tõnu Kaljuste juhatusel, Tallinna Trompetiansambel, Tallinna Poistekoor Lydia Rahula juhatusel ning Eesti Rahvusmeeskoor Mikk Üleoja juhatusel. Esitlusele tulevad veel Villu Veski ja Nordic Sounds Põhjala Hääled 25, Johanna Vahermägi autorikontsert, Andre Maaker ja keelpillikvartett Prezioso ning keelpilliansambel Bridge.

Alates 2010. aastast tegutseb festivali juures Rapla Rahvusvaheline Suveakadeemia, mille raames on korraldatud meistrikursuseid keelpillimängijatele, dirigentidele ja lauljatele. Sel aastal ootab akadeemia lauljaid registreeruma 27. juunini. Juhendajateks Pille Lill, Monika Hauswalter ja Aare Saal. 

 

Piletid on müügis Piletilevis ja kohapeal. Võimalik osta ka festivali pass!

Festivali kava on nähtav www.raplafestival.ee

Iga ürituse kohta saab jooksvalt infot https://www.facebook.com/raplafestival

 

Rapla Kirikumuusika Festival sai alguse 1993. aastal koostöös Soome kirikumuusikutega. Festivali eesmärgiks on maailma rikkaliku muusikapärandi tutvustamine. Rapla muusikasõbrad ja külalised on nende aastate jooksul saanud kuulda mitmeid suurvorme (G. F. Händel “Messias” ja “Belsatsar”, F. J. Haydn “Loomine”, J. S. Bach “Johannese passioon” ja “Missa h-moll”, M. Reger “Psalm 100”, A. Dvořák “Missa D-duur” jt). Festivali üheks tipphetkeks on olnud Enn Võrgu oratooriumi “Valvake” esiettekanne helilooja 100. sünniaastapäeva puhul aastal 2005 ning Ameerika Talentide Orkester YOA, kus solistina esines maailmakuulus tšellist Gautier Capuçon. Rapla Kirikumuusika Festivalil on üles astunud enamus eesti muusikaeliidist ning välisesinejaid Suurbritanniast Jaapanini. Festivali toetavad järjepidevalt Eesti Kultuurkapital, Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Raplamaa Omavalitsuste Arengufond, Rapla vald, Akzo Nobel, Harviker ja paljud teised.


Lisainformatsioon:
Pille Lill
Festivali kunstiline juht  
511 4077

plmf@plmf.ee 

 

Muusikute fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt paljude Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontserdilavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

BÄNNER.png
bottom of page