top of page

Dirigendid lihvisid oma oskusi Suveakadeemias

22.07.2014 / Kärt Olli

Teist korda Rapla kirikumuusika festivali ajaloos korraldati siin dirigentide ja keelpillimängijate meistrikursused. Nende päevade jooksul lihviti ja arendati muusikute ning dirigentide oskusi. Suveakadeemia lõppes kontserdiga neljapäeval Hageri kirikus – täpselt nagu eelmiselgi aastal.

 

„Suveakadeemia eesmärk on arendada ja lihvida dirigentide oskusi ja lisada keelpillimängijatele uusi kogemusi ja oskusi,” ütles üks Rapla kirikumuusika festivali korraldajatest Leelo Lehtla. Ta selgitas, et mõte tuua festivali juurde täiendõppe kursus hakkas idanema kohe, kui Pille Lillele tehti ettepanek asuda festivali korraldama.

 

„Algul oli Pille Lille Muusikute Toetusfondi mõte tegeleda muusikute täiendõppega, pakkuda muusikutele pärast muusikaakadeemia lõpetamist võimalusi end edasi arendada. Aga muusikute meistrikursused on väga kallid.” Ehkki fond oleks kohe tahtnud tuua Eestisse välisõppejõude, alustati rahalisi võimalusi arvestades väikeste kursustega.

 

„Kui 2009. aasta lõpus pöörduti Pille poole, et ta tuleks Rapla kirikumuusika festivali tegema, hakkas juurduma mõte, et ühe suure festivali juures võiks olla täiendõppe kursus.” Ideest tulla siinseid kursuseid juhendama oli väga huvitatud inglise dirigent Jonathan Brett.
Rapla meistrikursustele tulevad dirigendid nii Eestist kui ka välismaalt. Sel aastal osales kaks välisdirigenti ja kaks eestlast.

 

Suveakadeemia päevakava nägi välja nii: hommikuti orkestriproov, pärastlõunal individuaaltunnid keelpillimängijatele ja teooria dirigentidele. Lõppkontserdil näitasid nii dirigendid kui ka orkester, mida nad suutsid selle ajaga omandada.

 

„Väga tänuväärt üritus, arvan, et sellist on väga tarvis. Teist sellist ei ole,” ütles dirigent Taavi Nachtigall, kes osaleb Suveakadeemias juba teist korda. „Muusikaakadeemia raames on meil dirigentide kursuseid küll, aga see siin on kompaktselt kokku pandud nii mängijatele kui ka dirigentidele, idee läbiviimine on väga hea.”

 

Ka teine eestlasest dirigent Valdo Rüütelmaa arvas, et tegemist on kiiduväärt ettevõtmisega. „Eesti dirigentidele on selliseid koolitusi väga vaja, sest praegu on vaid Neeme Järvi koolitus, mis on traditsiooniline. On hea, et lisaks sellele on ka teisi koolitusi. Jonathan Brett on hea õpetaja ja selline dirigentide täiendkoolituse võimalus suvel oma oskusi lihvida ja värskendada on väga hea.”

 

Please reload

bottom of page