top of page

Pressiteade

30.06.2023

Muusikute fond PLMF

 

Täna õhtul avab Rapla festivali Siiri Sisask lauldes oma venna Urmas Sisaski auks.

 
XXXI Rapla Kirikumuusika Festivali avakontsert täna õhtul kell 19 Rapla Maarja-Magdaleena kirikus teeb kummarduse varalahkunud heliloojale Urmas Sisaskile. Esinejate seas on helilooja õde Siiri Sisask, kes esitab enda loomingut venna auks. Urmas Sisaski suurteos "Eesti Missa" kõlab Kaie Sauga dirigeerimisel kammerkoor Flora esituses. Festivali kunstiline juht on Pille Lill ja korraldaja Muusikute fond PLMF.

"Urmas Sisaskiga oli mul õnn kohtuda Konservatooriumis õpingute ajal", ütleb ooperilaulja Pille Lill. "Olen tänulik, et mul on olnud võimalus laulda tema loomingut ning usun, et tänasel avakontserdil esitatavad Urmase teosed jäävad pikaks ajaks nii publiku meeltesse kui kirikusaali müüridesse kõlama."

Avakontserdil saavad kuulajad lisaks "Eesti Missale" kuulda ka kolme laulu Urmas Sisaski teosest „12 laulu püha neitsi Maria auks“, kus ühe helilooja tuntuima laulu "Heliseb väljadel" solistina astub ülesse sopran Pille Lill. Käsikellade ansambel Campanelli esitab Inna Lai dirigeerimisel Liis Jügensi teose "Niguliste kellad" ning kõlavad ka Susan T. Nelsoni „Maapäeva tähistamine: Püha ring“ ja "Triloogia“. Kontserdil on kaastegevad Kristel Sikk, bansuril Krista Citra Joonas, kitarril ja šamaanitrummil Märt Roogna ning klahvpillidel Raun Juurikas. Muusikalisele programmile järgneb vestlus Siiri Sisaskiga. 

 

Festival jätkub järgmisel nädalal viie kontserdiga, kõik algusajaga kell 19 - keelpillikvartett Camerata Musica 4.07 Märjamaa kirikus, viiulivirtuoosid Sigrid Kuulmann ja Kristina Kriit 5.07 Järvakandi kirikus, Vox Clamantis Jaan-Eik Tulve juhatusel 6.07 Velise kirikus, Rahvusvahelise Lauljate Suveakadeemia solistid ja sopran Pille Lill koos pianist Simone Marzialiga Itaaliast 8.07 Rapla kultuurikeskuses ning Pärt Uusbergi autorikontsert Eesti Sinfonietta ja Eesti Löökpillikvartetiga 9.07 Rapla Maarja-Magdaleena kirikus.


Festival kestab 15. juulini. Kava on nähtav www.raplafestival.ee


Piletid on müügis Piletilevis ja kohapeal. Võimalik osta ka festivali pass!

Iga ürituse kohta saab jooksvalt infot https://www.facebook.com/raplafestival

 

Rapla Kirikumuusika Festival sai alguse 1993. aastal koostöös Soome kirikumuusikutega. Festivali eesmärgiks on maailma rikkaliku muusikapärandi tutvustamine. Rapla muusikasõbrad ja külalised on aastate jooksul saanud kuulda mitmeid suurvorme (G. F. Händel “Messias” ja “Belsatsar”, F. J. Haydn “Loomine”, J. S. Bach “Johannese passioon” ja “Missa h-moll”, M. Reger “Psalm 100”, A. Dvořák “Missa D-duur” jt). Festivali üheks tipphetkeks on olnud Enn Võrgu oratooriumi “Valvake” esiettekanne helilooja 100. sünniaastapäeva puhul (2005) ning Ameerika Talentide Orkestri YOA esinemine Carlos Miguel Prieto dirigeerimisel (2016), kus solistina astus lavale maailmakuulus tšellist Gautier Capuçon. Festivalil on üles astunud enamus eesti muusikaeliidist ning välisesinejaid Suurbritanniast Jaapanini. Festivali toetavad järjepidevalt Eesti Kultuurkapital, Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Raplamaa Omavalitsuste Arengufond, Rapla vald, Akzo Nobel, Harviker ja paljud teised.

 

Muusikute fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt mitmete Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontsertlavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

RAPLA BÄNNER.png
Urmas Sisask.jpg
Siiri Sisask.JPG
bottom of page