top of page


 

PROGRAMM

2020

VALI KONTSERT:

RKMF_Arsis_555x631.jpg

BACHIST PÄRDINI

ARSISE KELLADE ANSAMBEL

Koosseisus Marge Saarela, Kristel Linnutaja, Lemme-Liis Elp, Tiina Boucher, Innar Mihhailov, Mart Schifrin, Margus Bubert, Aivar Mäe

Kavas: Bach, Tšaikovski, Eller, Kõrvits, Pärt jt

4. juuli

kell 19:00 

 

Vahastu kirik

Arsise kellade ansambel,

mis loodi 1993. aastal kammerkoor ARSIS’e lauljatest, koosneb täna kaheksast mängijast ja maailma ühest suurimast käsikellakogust, mis valmistatud Malmarki kellatehases Ameerikas. Lisaks põhikoosseisule, tegutsevad Arsise egiidi all noorte kontsertansamblid ja kellade koolid Tallinnas ning Tartus. Oma 26 tegevusaasta jooksul on Arsise kellade ansambel käinud esinemas maailma kõige erinevais paigus: Lõuna-Aafrikas, Itaalias, Prantsusmaal, Saksamaal, Hispaanias, Inglismaal, Iirimaal, Rootsis, Norras, Soomes, Venemaal, Belgias, Lätis, Leedus, Portugalis, Poolas, Hollandis, Hiinas, Liibanonis. Korduvalt on käidud tuuridel Kanadas ja Ameerikas.

 

Koostööprojekte on olnud mitmete Eesti kollektiivide ja interpreetidega (ERSO, RAM, Rahvusooper Estonia Poistekoor, Eesti Rahvusballeti tantsijad, Rahvusooper Estonia solistid Rauno Elp, Oliver Kuusik, Kristel Pärtna jpt). Välismaistest artistidest on Arsis koostööd teinud Kanada kitarrivirtuoosi Rémi Boucher’iga, kellega antud kontserte Kanadas, Hollandis, Saksamaal ja Eestis.

 

Arsise kellade ansambli etteasted on kõlanud mitmetes prestiižsetes kontserdisaalides nagu

Peterburi Filharmoonia suur saal, Oslo kontserdimaja, Shanghai Linnateater. Korduvalt

on kontserte antud Vilniuse Filharmoonia kutsel Leedus ja Latvijas Koncerti korraldatud üritustel Lätis. Samuti on ansamblil olnud au esineda Hispaania kuningapaarile, El Pardo Palees Madriidis.

 

Lisaks klassikalisele muusikale, on ansambli repertuaaris ka palju originaalmuusikat. Teoseid on tellitud mitmetelt Eesti heliloojatelt (Peeter Vähi, Rene Eespere, Tõnu Kõrvits, Alisson Kruusmaa). Välja on antud kaheksa CDd.

 

Aivar Mäe - Arsise kellade ansamblite dirigent ja kunstiline juht.

Muusikaalase hariduse omandas Aivar Mäe Tallinna Muusikakeskkoolis ja Tallinna Riiklikus

Konservatooriumis (praegune Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia). 1992. aastal viibis ta Ameerika Ühendriikides täiendades end Portlandi Ülikoolis koorijuhtimise ja muusika mänedžmendi valdkonnas. Ta on olnud rahvusvaheliste koorifestivalide kunstiliseks juhiks, läbi viinud koorimuusika alaseid seminare ning kellamuusika alaseid koolitusi USAs ja Soomes. Aastast 2000 kuni 2009 töötas Aivar Mäe Eesti riikliku kontsertorganisatsiooni Eesti Kontsert direktorina. Aastatel 2003 - 2006 oli ta ka teater Vanemuine juht ja 2007-2008 sihtasutuse „Vene Teater“ nõukogu esimees. Alates 2009. aastast on Aivar Mäe Rahvusooper Estonia direktor. Teda on tunnustatud mitmete auhindadega Eesti kultuurielu mitmekesistamise ja arendamise eest. 2013. aastal pälvis Aivar Mäe Balti tähe auhinna inimlike suhete arendamise ja tugevdamise eest Balti regiooni

riikide vahel.

 

bottom of page