PREVIOUS YEARS:

EELMISED AASTAD:

XXIII RAPLA KIRIKUMUUSIKA FESTIVAL

26. juuni - 10. juuli 2015

26. juuni kell 19.00

Rapla kirik
FESTIVALI AVAKONTSERT

Hedvig Hanson (vokaal)
Andre Maaker (kitarr)
keelpillikvartett Prezioso
Kavas: H. Hansoni omalooming, A. Maakeri seaded 
keelpillikvartetile, Ehala, Tüür, Rääts 

 

27. juuni kell 19.00 
Kehtna kirik

ORTHODOX SINGERS 25
Vokaalansambel Orthodox Singers
dirigent ja kunstiline juht Valeri Petrov
Kavas: Tšesnokov, Pärt, Petrov, Uusberg (maailma esiettekanne)

 

29. juuni kell 19.00 
Käru kirik

RAPLA SUVEKOOLI OOPERIGALA
Esinevad: Wilma Vernocchi (Itaalia), Margareta Haverinen Brandt (Soome), 
Pille Lill ja lauljate suvekooli õpilased: Augustine Maria Wittmers (Saksamaa), 
Héloïse Susannah Emanuel Bernard (Prantsusmaa), Eeva Hartemaa (Soome), 
Eilamaria Leskinen (Soome), Veli-Pekka Puurunen (Soome), Toomas Kolk, 
Kadi Jürgens, Anna Dõtõna, Getter Unt, Matis Merilain, Sander Sokk, Oliver Timmusk, Merit Kraav, Evely Heldring, Sandra Laagus, Ave Aava, Mare Väli, Meelis Kopli, Alisa Korjus

 

18. juuli kell 19.00 
Rapla kirik
"ITAALIA MEELEOLUD LÄBI AEGADE" 
Keelpilliorkester CAMERATA NORDICA (Rootsi), 

Sinfonia Cymru keelpillikvartett (Wales, UK), 

Rootsi Puhkpilliansambli kvintettVirgo Veldi (saksofon), 

Itaalia Rodolfo Celletti nim Belcanto Akadeemia lauljad:

Amy Elizabeth Corkery (sopran, Austraalia), Angela Giovio (metsosopran, Itaalia)
Kavas: Rota, Sciarrino, Respighi ja 
Terranova (MAAILMA ESIETTEKANE)
Kontserdi kestvus koos vaheajaga a' 2 tundi
   

 

19. juuli kell 18.00 
Haapsalu Jaani kirik 
"RÄNNAKUD MUUSIKAS"
Keelpilliorkester CAMERATA NORDICA (Rootsi), 

Rootsi Puhkpilliansambli kvintett

Sinfonia Cymru keelpillikvartett (Wales, UK), Pille Lill (sopran), 

Oksana Sinkova (flööt), Joonas A. I. Asikainen (bariton, Soome)

Kavas: Schulhoff, Berber, Hoddinott, Mercadante, Berg ja Hindemith 
Kontserdi kestvus koos vaheajaga a' 2 tundi
   

 

20. juuli kell 19.00 
Tallinna Jaani kirik
"VÄIKESED RIIGID, SUURED KÕLAD"
Keelpilliorkester CAMERATA NORDICA (Rootsi), 

Rootsi Puhkpilliansambli kvintettPille Lill (sopran), 

Andreas Lend (tšello), Virgo Veldi (saksofon)
Kavas: Fernström, Grigorjeva, Nordgren, 
Grieg ja Andersson (MAAILMA ESIETTEKANNE)
Kontserdi kestvus koos vaheajaga a' 2 tundi

   

22. juuli kell 19.00 
Rapla kirik 
"HUGO LEPNURM 100"
Oreliduod Denis Kasparovitch ja Kristina Vilotseva (Eesti), 
Denis Makhankov ja Dina Ikhina (Venemaa).
Kavas: Lepnurm, Merkel, Glazunov, Ochs jt.
(kontsert toimub koostöös “Kriisade nimelise orelifestivaliga“)
Kontserti kestvus a' 1 tund
   

 

24. juuli kell 19.00 
Velise kirik
"TERVITUS NEITSI MAARJALE"
Kammerkoor "Collegium Musicale", dir. Endrik Üksvärav
Kavas: Tüür, Tobias, Tavener, Pärt jt.
Kontserti kestvus a' 1 tund
   

 

25. juuli kell 19.00 
Vahastu kirik
Raivo Tafenau (saksofonid), Virgo Sillamaa (kitarr), 

Heikko Remmel (kontrabass). 
Kavas: Tafenau, Jarrett, Ellington jt. 
Kontserti kestvus a' 1 tund

26th  RAPLA CHURCH MUSIC FESTIVAL July 26- August 5, 2018

Thu 26th of July Rapla Church at 7 p.m 
THE OPENING CONCERT -
SHADOW AND LIGHT

Estonian National Male Choir (RAM)
solois Iris Oja (mezzo-soprano)
organist Ene Salumäe
conductor Mikk Üleoja

with Mikk Dede, Kuldar Schüts,
Ott Indermitte and Geir Luht
Programme: Vache Sharafjan “Stabat Mater”
Andres Lemba ”Missa” 

 

Fri 27th of July Järvakandi Church at 7 p.m 
SUMMER IN OUR HEARTS
Pirjo Levandi (vocal)
Madis Arvisto (guitar) 
Programme: Piazzolla, Valgre, Mägi, Pedersen etc

 

Sat 28th of July Käru Church at 7 p.m  
SONGS FOR THE SOUL
Pille Lill (soprano)
Kristina Kriit (violin)
Tiia Tenno (organ)
Programme: Vivaldi, Bach, Mozart, M. Sink etc

 

​Sun 29th of July Hageri Brotherhood Prayer House at 7 p.m    
COME BACK CHILDREN
JOHANSONS and Krista Citra Joonas
Programme: sacred folk music
After the concert there will be a talk with the performers in the garden of Hageri Prayer House about EV100 (Republic of Estonia 100) 

 

Mon 30th of July Rapla Church at 7 p.m  
ORATORIO AND OPERA GALA
FINAL CONCERT OF THE INTERNATIONAL VOCALISTS

SUMMER ACADEMY
Gundula Hintz (Germany), Pille Lill, 
Oliver Kuusik and A. Aava, T. Dede, L. Z. Latvaitis, Tiia Lään, M. Merilain, R. Rent,  R. Targamaa, K-T. Terve,
Piia Paemurru (piano)
Programme: Vivaldi, Händel, Mozart etc

 

​Tue 31st of July Kehtna church at 7 p.m 
BEAUTY OF CHAMBER EVENING
Andreas Lend (cello)
Allan Jakobi (accordion) 
Programme: Sibelius, Villa-Lobos, Pärt etc 

 

​Wed 1st of August Velise Church at 7 p.m
ANCIENT AND MODERN CHOIR SACRED MUSIC
Latvian Mixed Choir Daugava
conductors Jevgeņijs Ustinskovs and 
Renāts Cvečkovskis
Programme: Tchaikovsky, Arkhangelsky, 
Rachmaninoff etc

 

​Thu 2nd of August Vahastu church at 7 p.m 
FROM THE RENAISSANCE TO THE PRESENT
Male choir of the Choral Society of Moravian Teachers (Czech)
conductor Jiří Šimáček
Programme: Palestrina, Victoria, Smetana etc

In cooperation with Alion Baltic International Music Festival:

 

Fri 3rd of August Rapla Church at 7 p.m
FINAL CONCERT OF THE INTERNATIONAL SUMMER ACADEMY FOR STRING PLAYERS
RAPLA SUMMER ACADEMY AND ALION BALTIC CHAMBER ORCHESTRA
Conductor Sergei Stadler (violin, Russia)
Programme: Mozart, Rachmaninoff, Pärt etc 
 

In cooperation with Alion Baltic International Music Festival:
Sat 4th of August Tallinn Philharmonic House of the Blackheads at 7 p.m

Professor Michael Bulychev-Okser (piano, USA)
RAPLA SUMMER ACADEMY AND ALION BALTIC CHAMBER ORCHESTRA
Conductor Sergei Stadler (violin, Russia)
Programme: Mozart, Rachmaninoff, Pärt etc

 

Sun 5th of August Rapla Church at 7 p.m    
WONDERFUL MELODY
Ines Maidre (organ)
Tallinn Hobby Centre Kullo Children´s Choir Ellerhein
conductors Anneli Mäeots and Ilona Muhel
accompanist Reinut Tepp
Programme: Süda, Vinter, Sarapik, Rannap etc

Before the concert there will be a talk at 6 PM with the festival patron EELC Archbishop Urmas Viilma.

KONTAKT / CONTACT

Aadress / Address: Kalda 2, Rapla, 79513
e-mail: kmf@eelkrapla.ee
tel: +372 5114 077


Toeta / Support

MTÜ Rapla Kirikumuusika Festival
IBAN: Swedbank EE802200221051601059

Festival on pärjatud kvaliteetmärgisega EFFE 2015-2018/ The festival was honored with the EFFE Label 2015-2018

FESTIVALI SUURTOETAJAD

/ MAJOR SPONSORS

FESTIVALI PARTNER

/ FESTIVAL PARTNER