PROGRAMM
2019
VALI KONTSERT:
PALVERÄND
Oliver Kuusik (tenor)
Virgo Veldi (saksofon)
Tiia Tenno (orel)
30. juuni
kell 19.00
Käru kirik
OLIVER KUUSIK
on oma põlvkonna üks väljapaistvamaid ooperisoliste Eestis, kes alustas lauluõpingiud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dots. Pille Lille juhendamisel ning on lõpetanud Guildhall School of Music and Drama magistrantuuri ja ooperistuudio Londonis (2006). Ta töötas aastatel 2008-2017 Rahvusooperis Estonia ja tegutseb käesoleval ajal vabakutselisena. Tähtsamatest rollidest kuuluvad tema repertuaari: Faust (Gounod “Faust”), Nemorino (Donizetti „Armujook“, Liverpool, UK), Don Ramiro (Rossini „Tuhkatriinu“), Sesto (Händel “Julius Caesar”), Fenton (Verdi „Falstaff“) jpt. Ta on osalenud Fleishmani ooperi „Rotchildi viiul“ plaadistamisel koos Liverpooli Kuningliku Sümfooniaorkestriga ning laulnud Enjolras’i osa Schönberg/Boublil’ muusikalis „Hüljatud“. O. Kuusik on hinnatud kammer- ja oratooriumisolistina osalenud üle kahekümne viie erineva suurvormi ettekannetel ning andnud kontserte nii Eestis kui mitmel pool välismaal. 2010. a. pälvis O. Kuusik Eesti Teatriliidu „Kristallkingakese“ aastapreemia, 2009 valiti ta „Jeune Amabassadeur Lyrique“ laureaadiks (Montreal, Canada), 2008 omistati talle Britteni ooperi „Kruvipööre“ eest Eesti Teatriliidu aastapreemia ning teda on tunnustatud PLMF preemiaga "Noor muusik 2005". Tema kohta on ilmunud kiitvaid arvustusi maailma nimekates väljaannetes nagu Opera Now, Opera Magazine, The Stage, The London Times jpt.
VIRGO VELDI
on Eesti väljapaistvaimaid saksofoniste. Ta on lõpetanud Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli (GOTMK, lektor Villu Veski, prof. Olavi Kasemaa, 1988) ja Tallinna Konservatooriumi (prof. O. Kasemaa, 1993). Magistrikraadi omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA, prof. O. Kasemaa, 1997) ja Helsingi Sibeliuse Akadeemias (prof. Pekka Savijoki, 2004). 1990.a. saavutas V. Veldi III preemia Eesti puupuhkpillimängijate konkursil Tallinnas ning 1996 võitis ta I preemia ja publikupreemia Eesti noorte interpreetide konkursil “Con Brio“. Ta on töötanud saksofoniõpetajana GOTMK-s ja Sibeliuse Gümnaasiumis Helsingis. 2001.a. alates on ta EMTA saksofonieriala õppejõud (aastast 2012 dotsent) ning ta on juhendanud meistrikursusi erinevates Euroopa riikides. V. Veldi on esinenud saksofonisolistina Tallinna Muusikakooli Stringorkestri, EMTA Sümfooniaorkestri, Eesti Raadio Estraadiorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja St. Peterburi Kammerorkestriga ning osalenud Nyyd Ensemble’i projektides. Teda on kutsutud esinema paljudele festivalidele (Tallinna Kammermuusika Festival, Tallinna Talvefestival, Rapla Kirikumuusika Festival jt). V. Veldi on töötanud koos järgmiste dirigentidega: Risto Joost, Lauri Sirp, Mikk Murdvee, Olari Elts, Vello Pähn, Jüri Alperten, Nikolai Aleksejev jt ning andnud suurel hulgal kammerkontserte nii kodu- kui välismaal. Tema ansamblipartneriteks on olnud Ralf Taal, Mati Mikalai, Kai Ratassepp, Piia Paemurru, Ivari Ilja, Tatjana Lepnurm, Ulla Krigul, Aare-Paul Lattik, Ines Maidre jpt. Aastatel 1999-2014 oli V. Veldi saksofonikvarteti Saxest liige ja kunstiline juht.
TIIA TENNO
on lõpetanud Tartu Heino Elleri nim. Muusikakooli klaveri erialal (õp. A. Antson) ning nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (prof. H. Lepnurm, I. Maidre, A. Uibo) kui ka Herfordi Kõrgema Kirikumuusikakooli oreli erialal (Saksamaa). Lisaks on ta täiendanud end Hamburgi Kõrgemas muusikakoolis (prof. Wolfgang Zerer) ja osalenud mitmetel tunnustatud organistide meistrikursustel (B. Haas, W. Zerer, J. Laukvik, A. Marconi, P. van Dijk, E. Kooimann). Aastast 1996 töötab T. Tenno Tallinna Jaani koguduses organisti ja koorijuhina ning on Jaani Kiriku Oreli Fondi üks asutajatest ja juhatuse liige. Samuti on ta töötanud organist-koorijuhina Schnathorsti koguduses Saksamaal ja Lunde koguduses Norras ning olnud Eesti Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonna juhataja (2004-2007). T. Tenno on teinud koostööd väga paljude väljapaistvate interpreetidega (Pille Lill, Oksana Sinkova, Neeme Ots, Toomas Vavilov, Arete Teemets jpt.) ja esinenud arvukate soolokontsertidega Saksamaal, Soomes, Rootsis, Norras ja Eestis. Ta on esinenud korduvalt Tallinna Rahvusvahelisel Orelifestivalil, Tallinna Kammermuusika Festivalil, Rapla Kirikumuusika festivalil jm. Solistina on T. Tenno teinud koostööd Eesti-Soome Barokkorkestri ja Tallinna Kammerorkestriga. Tema mängitud muusikat on hulgaliselt salvestistel Eesti Rahvusringhäälingus ning ka mitmetel kogumikplaatidel: "Eesti väärtorelid" (ERES, 2000); "Baroque Pictures" koos trompetist Neeme Otsaga (2015). T. Tenno on Eesti Orelisõprade Ühingu liige aastast 1999 ja Eesti Interpreetide Liidu liige aastast 2014.
KAVA / PROGRAM
Johann Gottfried Walther (1684-1748)
- Concerto B duur
Tõnu Kõrvits (*1969)
- Thule Koraalid / Chorales of Thule
1. Nuta inimene / Cry Human
2. Aamen au Issal olgu / Glory to the Lord. Amen
3. Ilma sõnadeta / Wordless
Tommaso Giordani (1730-1806)
- Caro mio ben / Minu kallis arm
Georg Friedrich Händel (1685-1759)
- Xerxese aaria "Ombra mai fu" oop."Xerxes"
Camille Saint-Saëns
(1835-1921)
- Ave Maria
Galina Grigorjeva (*1962)
- Palve / Prayer
Franz Schubert (1797-1828)
- Du bist die Ruh / Sina oled rahu
- Ave Maria
- Ständchen / Serenaad
César Franck (1822-1890)
- Panis Angelicus / Inglite leib
- Sortie