top of page

PROGRAMM

2019

VALI KONTSERT:

Rapla festival 2019 2806 (2).jpg

TROMPETI-PARAAD
 

Neeme Ots, Aarne Ots,
Villem Endel Tiits, Mattis Johan Mere

 

Kavas: J. S. Bach, Gershwin,
Verdi jt

 

28. juuni

kell 19.00

Kehtna kirik

 

NEEME OTS  

alustas õpinguid 6-aastaselt oma isa dots. Aavo Otsa käe all ja on kaitsnud Helsingi Sibeliuse Akadeemias bakalaureuse kraadi (2011). Õpingud jätkusid samas magistrantuuris, kus Erasmuse programmi raames täiendas ta end aastal 2013 Madriidis. N. Ots on osalenud väljapaistvate trompetipedagoogide meistrikursustel ning pälvinud auhindu nii Eesti kui välismaistel konkurssidel. Kammerkontserdid on viinud teda kokku tunnustatud interpreetidega nagu M. Voites, M. Palm, A. Teemets, I. Zahharenkova jpt. N. Ots on soleerinud mitmete tuntud orkestrite ees, kutsutud solistina esinema paljudele festivalidele ning ta on teinud koostööd selliste väljapaistvate dirigentidega nagu J.-P. Saraste, K. Järvi, L. Segerstam, M. Lehtinen jt. Ta on olnud trompetirühma kontsertmeister erinevates mainekates noorteorkestrites, millega on esinenud nii Eestis kui välismaal. Aastal 2015 tuli välja tema esimene heliplaat „Baroque Pictures“, koostöös orelimängija Tiia Tennoga.

 

 

AARNE OTS
on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professori Aavo Otsa suure muusikute pere vanem poeg.  Ta on võitnud  I preemia ja eripreemia Andrejs Jurjansi rahvusvahelisel konkursil Riias (2006) ja Julius Vaksi nimelisel klassikakonkursil Suure-Jaanis (2008).
A.Ots on osalenud Eric Obieri, Hans Ganschi, Konradin Grothi, Reinhold Friedrichi, Carlos Beneto Gray, Juanjo Serna Salvadori, Adán Delgado Illada ning Guy Touvroni meistrikursustel. Ta on esinenud solistina erinevate orkestrite ees Saksamaal, Austrias ja Lätis.
2008. aastal mängis ta Reinhold Friedrichi meistrikursuste raames solistina Poola Kammerfilharmoonia ees. 2009. aastal esines ta Yamaha Euroopa trompetikonkursi finaalis Hamburgis, astus üles solistina ESTO päevadel Münsteris ning Eesti Kaitsejõudude Orkestri ees (dirigent Peeter Saan). 2013. aastal esines A. Ots solistina XI ESTO päevadel ning andis soolokontserdi Tenerife festivalil.

VILLEM ENDEL TIITS
on üks silmapaistvamaid noori trompetiartiste Pärnust. 2015. aastal lõpetas ta Pärnu Muusikakooli ja õpingud jätkusid Tallinna Muusikakeskkoolis dots. Aavo Otsa juhendamisel. Samal aastal pälvis ta Pärnu parima huvitegevuslase stipendiumi. Alates 2018. aastast õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Aavo Otsa trompetiklassis. Ta on mänginud Pärnu Linnaorkestris, Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestris, Eesti Noorte Kontsertorkestris, Järvi Akadeemia Noorte Sümfooniaorkestris ning on osalenud projektides Tartu Vanemuise Sümfooniaorkestris musitseerides. Villem on käinud ka trompetikonkurssidel Eestis ja välismaal: „Parim noor instrumentalist“ (2013 ja 2015, 3. koht), „Trompeti talendid 2016“ (Tallinn, 3. koht) ja „Noor trompetist“ (Jekabpils, Läti: 2016, 3. koht). Samuti on ta käinud mitmetel meistrikursustel Venemaal, Lätis, Leedus, Hispaanias jm. Villem osaleb aktiivselt Eesti Noorte Kontsertorkestri töös. 

 

 

MATTIS-JOHAN MERE
alustas trompetiõpinguid 7-aastaselt Viimsi Muusikakoolis dots. Aavo Otsa trompetiklassis, kelle juhendamisel jätkuvad õpingud alates 2017. aastast Tallinna Muusikakeskkoolis. M.-J. Mere on pälvinud auhinnalisi kohti nii rahvuslikel kui rahvusvahelistel konkurssidel (Parim noor instrumentalist 2017, I koht; Eesti muusikakoolide vaheline konkurss, I koht; Trompetitalendid, Tallinn, 2018, I koht). Ta on osalenud Adan Delgado Illada, Ernesto Chulia, Miroslav Petkovi, Charlie Porteri ja Wolfgang Guggenbergeri meistrikursustel ning ta on esinenud solistina Tallinna Kammerorkestri ees.

KAVA / PROGRAM


 

George Gershwin (1898 -1937)- Medley (arr. D. Armitage)
- The Man I love /

Mees keda armastan
- I Got Rhythm / Mul on rütmi
- Summertime / Suveaeg
-`S Wonderful / On suurepärane
- I Got Plenty O` Nuttin / Oo, täis mul taskud on tühjust...
- Rhapsody in Blue /

Sinine rapsoodia

 

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
- Suite

Andante

Finale


Peter Feil (1947-2017) 
- Three jazz quartets /

Kolm jazz kvartetti

 

Paul Nagle (*1947)
- Tag – Team Waltz / Teatemeeskonna valss
- Walking With The Count / Kõndides krahviga

 

David Armitage (1928-2005)
- Sweet and Mellow /

Magus ja mahe
- Happy – Go – Lucky Rag / Muretu ragtime
- Let`s all Take it Easy /

Võtame kõik rahulikult

 

Bert Lochs (*1966)
- Swing Low, Sweet Chariot
- Oh, When The Saints​

 

bottom of page